Open Procurement Albania

Mirembajtja dhe pershtatja e sistemit te burimeve njerezore sipas ndarjes se OSHEE sh.a

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Mirembajtja dhe pershtatja e sistemit te burimeve njerezore sipas ndarjes se OSHEE sh.a
Nr. Reference REF-50730-02-17-2020
Vlera / Fondi Limit 5 893 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 18-02-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-02-2020
Data e mbajtjes se tenderit 28-02-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Kreatx Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KREATX
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 760 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 02-06-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6912000
  Data e lidhjes se kontrates 09-06-2020
  Kohezgjatja e kontrates Periudha e zhvillimeve te reja ne sistem do të jetë 30 ditë duke nisur nga momenti i nenshkrimit te kontrates dhe periudha e mirembajtjes do te 12 (dymbedhjete) muaj nga dorezimi i zhvillimeve te reja.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Shtojce Nr.1 - Per Modifikimin e Dokumentave te Tenderit

  MBESHTETES
  USAID

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data