Open Procurement Albania

Loti 2. Blerje maska respiratore me filter dhe valvul te tipit FPP1.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė Gare, Negocim i Drejtpėrdrejtė (mbi 5 milion lekė)
 • Janė kontrata pa garė qė lidhen si pasojė e bisedimeve mes autoritetit dhe kompanive. Kėto do duhej tė lejohen vetėm nė raste tė caktuara, ku njė situatė emergjente shoqėrohet me nevojėn pėr ndėrhyrje tė shpejtė pėrmes njė kontrate.

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Blerje materiale dhe sherbime ne kuader te parandalimit te perhapjes se virusit Covid-19.
Loti 2. Blerje maska respiratore me filter dhe valvul te tipit FPP1.
Nr. Reference REF-54333-03-12-2020
Vlera / Fondi Limit 11 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė me Negocim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-03-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 17-03-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Farma Net Albania
EuroMed
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Farma Net Albania
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 10 500 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 18-03-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa NUk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar ofertuesi si mėposhtė:

  1. EuroMed shpk
  Referuar shtojces 7, Kriteret e vecanta per kualifikim, pika 2.2.1, Autoriteti Kontraktor ka kerkuar kopje tė certifikuara tė bilanceve tė paraqitura nė autoritetet pėrkatėse (Administrata Tatimore) te tre viteve te fundit. Operatori Ekonomik EuroMED shpk nuk ploteson kete pike pasi nuk paraqet kopje tė certifikuara tė bilanceve tė paraqitura nė autoritetet pėrkatėse (Administrata Tatimore), per tre vitet.
  Referuar shtojces 7, Kriteret e vecanta per kualifikim, pika 2.3.3, Autoriteti Kontraktor per lotin II ka kerkuar “Autorizim per tregetim te pajisjeve mjekesore”, te leshuar nga Ministria e Shendetesise dhe mbrojtjes Sociale sipas ligjit 89/2014 “per pajisjet mjekesore”, Operatori Ekonomik EuroMED shpk nuk ploteson kete pike pasi nuk paraqet “Autorizim per tregetim te pajisjeve mjekesore”, te leshuar nga Ministria e Shendetesise dhe mbrojtjes Sociale sipas ligjit 89/2014 “per pajisjet mjekesore”. Referuar shtojces 7, Kriteret e vecanta per kualifikim, pika 2.3.4, Autoriteti Kontraktor ka kerkuar deklarate per origjinen e mallit, Operatori Ekonomik EuroMED shpk nuk ploteson kete pike pasi nuk paraqet deklarate per origjinen e mallit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data