Open Procurement Albania

Rikonstruksion dhe fuqizim i N/Stacionit të Traktoreve 110/20 kV

Institucioni Prokurues Drejtoria e Tensionit te Larte OSSH sh.a
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Rikonstruksion dhe fuqizim i N/Stacionit të Traktoreve 110/20 kV
Nr. Reference REF-70566-09-02-2020
Vlera / Fondi Limit 149 998 057,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 03-09-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 19-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “H&E ENERGY” shpk & EVEREST shpk
“EN – EL”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “H&E ENERGY” shpk-EVEREST shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 149,184,363
  Data e shpalljes se fituesit 04-11-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 179, 021, 235
  Data e lidhjes se kontrates 12-11-2020
  Kohezgjatja e kontrates 8 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “En El” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka paraqitur oferten ekonomike si dhe asnje dokument ligjor dhe teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates: Nr.101 - Dt.16-11-2020
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVEREST shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVEREST shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVEREST shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVEREST shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data