Open Procurement Albania

Rikonstruksion i rrjetit TM-TU dhe kabinave të fiderit Nr.2 Seman, 35/10kV, Nënstacioni Hoxhare

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Fier
Autoritet Prokurues Operatori I Sistemit te Shperndarjes (OSSH)
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i rrjetit TM-TU dhe kabinave të fiderit Nr.2 Seman, 35/10kV, Nënstacioni Hoxhare
Nr. Reference REF-71207-09-10-2020
Vlera / Fondi Limit 72 303 476,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 11-09-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 20-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues “ AA&P” shpk
“ EN-EL” shpk
“VUHO 2018”& “REAL” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “VUHO 2018” - “REAL” shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 67,873,875
  Data e shpalljes se fituesit 10-11-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 81.448.650
  Data e lidhjes se kontrates 05-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “ AA&P” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka paraqitur Oferte Ekonomike
  2. “ EN-EL” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka paraqitur Oferte Ekonomike
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates: Nr.03 - Dt.11-01-2021
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data