Open Procurement Albania

Përmirësim (Upgrade) i sistemit informatik të monitorimit të sigurisë së Digave për Digat e Kaskadës së lumit Drin: Diga HEC Fierzë, Diga HEC Koman dhe Digat e Zadejës dhe Rragamit HEC Vau Dejës

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit Përmirësim (Upgrade) i sistemit informatik të monitorimit të sigurisë së Digave për Digat e Kaskadës së lumit Drin: Diga HEC Fierzë, Diga HEC Koman dhe Digat e Zadejës dhe Rragamit HEC Vau Dejës
Nr. Reference REF-78619-11-13-2020
Vlera / Fondi Limit 28 847 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-11-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 12-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues “Communication Progress” sh.p.k
“Jupiter” sh.p.k
“Divitech” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • DIVITECH SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 27,450,600
  Data e shpalljes se fituesit 31-12-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 32,940,720
  Data e lidhjes se kontrates 25-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates 9 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Communication Progres” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur dokumentacionin e kërkuar te Kapaciteti Teknik për plotesimin e kritereve pikat 2.2.1, 2.3.1, 2.3.2, 2.3.3, 2.3.4, 2.3.6, 2.3.7, 2.3.8
  2. “Jupiter” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur dokumentacionin e kërkuar te Kapaciteti Teknik për plotësimin e kritereve pikat 2.2.1, 2.3.1, 2.3.2, 2.3.4, 2.3.5, 2.3.6, 2.3.7, 2.3.8.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates:Nr.14 - Dt.01-02-2021
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DIVITECH SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DIVITECH SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DIVITECH SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DIVITECH SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data