Open Procurement Albania

"Ndertimi i rrjetit TM 20kV, Fideri 1, N/ST Gjiri i Lalezit, Loti III "

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Durres
Autoritet Prokurues Operatori I Sistemit te Shperndarjes (OSSH)
Objekti i Tenderit "Ndertimi i rrjetit TM 20kV, Fideri 1, N/ST Gjiri i Lalezit, Loti III "
Nr. Reference REF-75365-10-13-2020
Vlera / Fondi Limit 163 632 671,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 14-10-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-11-2020
Data e mbajtjes se tenderit 13-11-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues "EN-EL " sh.p.k
“GENNER 2“ sh.p.k
"Shansi Invest" sh.p.k
“ CURRI“ sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CURRI SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 163,040,058
  Data e shpalljes se fituesit 11-12-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 195,648,070
  Data e lidhjes se kontrates 05-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates 5 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. "EN-EL " sh.p.k, për këto arsye:
  - Ka paraqitur ne sistem vetem ektraktin e QKB-se, pa asnje dokument tjeter shoqerues.
  2. “GENNER 2“ sh.p.k, për këto arsye:
  - Ne sistem eshte paraqitur vetem nje pune e ngjashme dokumentacioni i se ciles nuk eshte i plote ,pasi mungon formulari i vleresimit i leshuar nga enti publik perkates.
  3. "Shansi Invest" sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ploteson kushtin per numrin mesatar te punonjesve ne listepagese. Nga 100 punonjes te kerkuar operatori ekonomik disponon nje numer mesatar prej 97 punonjesish sipas vertetimit perkates te paraqitur ne sistemin elektronik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates: Nr.08 - Dt.18-01-2021
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CURRI SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CURRI SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CURRI SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CURRI SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data