Open Procurement Albania

Ndertim tubacioni magjistral grupi Ca38-Ca17 ne sektorin Cakran-Mollaj

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Ndertim tubacioni magjistral grupi Ca38-Ca17 ne sektorin Cakran-Mollaj
Nr. Reference REF-01209-12-21-2018
Vlera / Fondi Limit 16 879 993,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 23-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Shkelqimi 07 SHPK
Ante Group SHPK
Bean SHPK
Gjikuria SHPK
Harmonia shpk & Shpresa-Al SHPK
Spektri SHPK
Shendelli SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BEAN
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 15 537 751,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 18645301
  Data e lidhjes sė kontratės 06-05-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  Operatori ekonomik “Shkelqimi 07” shpk :
  - Operatori ekonomik nuk ploteson kriterin per kapacitetin ligjor/professional, pika 2.1, germa
  e) te dokumentave Standarte te Tenderit. Operatori Ekonomik ofertues duhet te kete te punesuar minimalishte 4 (kater) specialist me specializime Saldator, ku punonjesi Erion Barjamaj nuk figuron ne listpagesen e shoqerise per muajin Shtator 2018.
  - Operatori ekonomik nuk ka paraqitur kontrata te ngjashme sipas percaktimeve ne piken 2.3 kapaciteti teknik, germa a) e DST.
  - Operatori ekonomik nuk ka parqitur Certifikate/deshmi trajnimi per specialist per sigurimin teknik dhe mbrojtjen ne pune te punonjesve, te leshuar nga subjekte kompetente publike ose private sipas percaktimit ne piken 2.1 kapaciteti ligjor/professional, germa d) te dokumentave Standarte te Tenderit.
  - Eksperti zjarfikes me Certifikate/deshmi te leshuar nga Ministria e Puneve te Brendeshme nuk eshte ne stafin drejtues teknik, i pasqyruar ne licencen e kompanise, sic kerkohet ne piken 2.1 kapaciteti ligjor/professional, germa d) te dokumentave Standarte te Tenderit.

  Operatori ekonomik “Ante Group” shpk :
  - Nuk ka paraqitur kontrata te meparshme te ngjashme sic kerkohet ne piken 2.3 kapaciteti teknik germa a) te DST-ve.
  - Eksperti zjarfikes me Certifikate/deshmi te leshuar nga Ministria e Puneve te Brendeshme nuk eshte ne stafin drejtues teknik, i pasqyruar ne licencen e kompanise, sic kerkohet ne piken 2.1 kapaciteti ligjor/professional, germa d) te dokumentave Standarte te Tenderit.
  Operatori ekonomik “Gjikuria” shpk :
  - Operatori ekonomik nga perllogaritja e preventivit te paraqitur ka rezultuar me gabime aritmetike ku shuma absolute e te gjitha korigjimeve eshte me shume se 2 % e vleres ekonomike te ofruar.
  Bashkimi i Operatoreve ekonomike “Harmonia” shpk dhe “Shpresa-Al” shpk :
  - Nuk ka paraqitur dokumentacion per te gjitha mjetet e kerkuara sipas pikes 2.3 kapaciteti teknik germa d) e DST-ve.

  Operatori ekonomik “Spektri” shpk :
  - Operatori ekonomik nuk ka parqitur Certifikate/deshmi trajnimi per specialist per sigurimin teknik dhe mbrojtjen ne pune te punonjesve, te leshuar nga subjekte kompetente publike ose private sipas percaktimit ne piken 2.1 kapaciteti ligjor/professional, germa d) te dokumentave Standarte te Tenderit.
  - Operatori ekonomik ne dokumentacionin e paraqitur per ing gjeodet B. Z., diploma e paraqitur eshte fotokopje dhe nuk provohet vula lidhese me vertetimin e noterit.

  Operatori ekonomik “Shendelli” shpk :
  - Eksperti zjarfikes me Certifikate/deshmi te leshuar nga Ministria e Puneve te Brendeshme nuk eshte ne stafin drejtues teknik, i pasqyruar ne licencen e kompanise, sic kerkohet ne piken 2.1 kapaciteti ligjor/professional, germa d) te dokumentave Standarte te Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  3. Njoftim kontrate- Ndertim tubacioni magjistral.docx
  Profili gjatesor + harta.pdf
  DST- Ndertim tubacioni magjistral.doc
  Preventiv pa cmime tubacion magjistral cakran.pdf
  Specifikime teknike.pdf
  12. Njoftim fituesi- Ndertim tubacioni magjistral.docx
  DST- Ndertim tubacioni magjistral.doc
  Profili gjatesor + harta.pdf
  Specifikime teknike.pdf
  Preventiv pa cmime tubacion magjistral cakran.pdf

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data