Open Procurement Albania

Blerje Tonera pėr nevojat e shoqėrisė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Tiranė
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje Tonera pėr nevojat e shoqėrisė
Nr. Reference REF-71051-03-08-2017
Vlera / Fondi Limit 5 222 046,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-03-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 31-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 31-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues COLOMBO SHPK
ERISON COMPANY SHPK
INFOSOFT OFFICE SHPK
ATLANTIK 3 SHPK
C.C.S SHPK
NET TRADE ALBANIA
EURO INFORM SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERISONI COMPANY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 980 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-04-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4776000
  Data e lidhjes sė kontratės 20-06-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ankesa ka pasur : Ka ardhur ankesa me Nr.9243 Prot datė 28.04.2017 nga operatori ekonomik “INFOSOFT OFFICE” sh.p.k. Ankesės i ėshtė kthyer pėrgjigje me shkresėn Nr.9243/1 Prot datė 04.05.2017. Autoriteti Kontraktor ka refuzuar ankesėn e operatorit ekonomik. Gjatė afatit ligjor pėr ankesė nė KPP: Ėshtė paraqitur Ankesė Nr. 10087 Prot. datė 10.05.2017 nga operatori ekonomik “INFOSOFT OFFICE” sh.p.k. Komisionin e Prokurimit Publik nė vendimin Nr. 411/2017 datė 12.06.2017, ka vendosur: I.1 Tė mos pranojė ankesėn e paraqitur nga operatori ekonomik “Infosoft Office” sh.p.k.
  Janė skualifikuar ofertuesit pėr arsyet si mė poshtė: 1. Operatori ekonomik “COLOMBO” shpk, nuk plotėson kriterin e vendosur nė pikėn 2.3.7, tė DST-sė. Mostrat e paraqitura nga ky operator nuk jane ne pėrputhje me listen e mallrave tė kėrkuar ne DST.
  2. Operatori ekonomik “ATLANTIK 3” shpk , nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  3. Operatori ekonomik “C.C.S.” sh.p.k , nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  4. Operatori ekonomik “NET TRADE ALBANIA”, nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  5. Operatori ekonomik ”EURO INFORM” shpk, nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.24 - DT.19-06-2017
  Lidhja e Kontratės NR.25 - DT.27-06-2017

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data