Open Procurement Albania

Blerje uniforma pune per punonjesit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Blerje uniforma pune per punonjesit
Nr. Reference REF-02794-12-31-2018
Vlera / Fondi Limit 16 530 900,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 28-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • W.Center SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 15 848 860,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 19018632
  Data e lidhjes sė kontratės 04-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka paraqitur ankese prane Albpetrol sha operatori ekonomik “Malbertex” shpk dhe ka marre pergjigje me date 25.03.2019. Ka paraqitur ankese prane Komisionit te Prokurimit Publik operatori ekonomik “Malbertex” shpk dhe ka marre pergjigje me vendimin nr 262/2019.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. Operatori ekonomik “Malbertex” shpk :
  - Operatori ekonomik nuk permbush kerkesen e AK lidhur me standartizimin Oeko-Tex standard 100, per produktet Komplet pune xhins (Xhaket+Pantallona) te ofruara nga ky operator ekonomik ne tender, pasi certifikimi Oeko-Tex standard 100 eshte i leshuar per produktet e nje kompanie tjeter dhe jo per produktet e kompanise “Malbertex” shpk pjesmarese ne tender, sic kerkohet ne piken 2.3 Kapaciteti teknik germa “b” te dokumentave standarte te tenderit

  2. Operatori ekonomik “Paera” shpk :
  - Operatori ekonomik PAERA shpk, nuk ka paraqitur mostra per mallrat e kerkuara, sic percaktohet ne piken 2.3 shkronja ’d’, te rubrikes 2. KRITERET E VEĒANTA TĖ KUALIFIKIMIT, te percaktuara ne DST, si dhe nuk ka paraqitur dokumentat teknike ne perputhje me piken 2.3 shkronjat ’b’ dhe ’c’, te rubrikes 2. KRITERET E VEĒANTA TĖ KUALIFIKIMIT, te percaktuara ne DST.

  3. Operatori ekonomik “Muca” shpk :
  - Operatori ekonomik MUCA shpk, nuk ka paraqitur mostra per mallrat e kerkuara, sic percaktohet ne piken 2.3 shkronja ’d’, te rubrikes 2. KRITERET E VEĒANTA TĖ KUALIFIKIMIT, te percaktuara ne DST, nuk ka paraqitur asnje dokument teknik, ligjor apo financiar, si dhe nuk ka paraqitur Oferte Ekonomike.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  3. Njoftim kontrate- Blerje uniforma pune per punonjesit.docx
  Specifikimet teknike uniformat e punes.pdf
  DST - Blerje uniforma pune per punonjesit.docx
  Vendim KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data