Open Procurement Albania

Blerje makineri e pajisje pėr stacionin e pompimit Bujqes, pėr kėrkesat e SHA Ujėsjellės Fshat Elbasan

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Fshat Elbasan
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Objekti i Tenderit Blerje makineri e pajisje pėr stacionin e pompimit Bujqes, pėr kėrkesat e SHA Ujėsjellės Fshat Elbasan
Nr. Reference REF-02246-04-03-2017
Vlera / Fondi Limit 1 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-04-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 13-04-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues MIKAEL GRUP SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MIKAEL GRUP SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 460 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1752000
  Data e lidhjes sė kontratės 04-05-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.18 - DT.08-05-2017
  Lidhja e Kontratės NR.19 - DT.15-05-2017

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data