Open Procurement Albania

Ndėrtim rrjeti i ri ne lagjen Gramsh, njesia adm. Rrashbull, Bashkia Durrės

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Durrės
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Ndėrtim rrjeti i ri ne lagjen Gramsh, njesia adm. Rrashbull, Bashkia Durrės
Nr. Reference REF-02350-04-04-2017
Vlera / Fondi Limit 12 342 875,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-04-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 27-04-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Al-Afalt Shpk - Kronos Konstruksion Shpk - Liqeni VII Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIQENI VII SHA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11 723 040,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14067648
  Data e lidhjes sė kontratės 06-06-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė si mė poshtė vijon: 1. Operatori ekonomik “Kronos-Konstruksion”sh.p.k, ėshtė skualifikuar pėr arsye se, nuk ka paraqitur tė gjithė dokumentacionin e nevojshėm.
  2. Operatori ekonomik “Al-Asfalt”sh.p.k, ėshtė skualifikuar pėr arsye se,nuk pėrmbush: Kriteret e veēanta tė kualifikimit: 2.3 Kapaciteti teknik Pika 3: Certifikata ISO 3834-2:2006 Certifikata BS-EN 13331-1:2002 Certifikata ISO 8000:2014 Pika 5: Ekspert zjarrfiksi. Ekspertm mjedisi me QKL. Kontrat e punės teknikė ndėrtimi. Inxhinier i certifikuar pėr sigurinė dhe shėndetin nė punė. Pika 6: Kontratat e punės pėr manovrator,karpentier, saldator,mekanik,hidraulik. Pika 7 : Mjetet dhe pajisjet teknike tė nevojshme nė dispozicion pėr objektin e kėrkuar: Kamionēinė vetėshkarkuese copė 1 nga 3 tė kėrkuara. Eskavator me zinxhirė 1 nga 2 tė kėrkuara. Eskavator me goma 1 nga 2 tė kėrkuara. Minieskavator 1 nga 2 tė kėrkuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.19 - DT.15-05-2017
  Lidhja e Kontratės NR.23 - DT.12-06-2017

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data