Open Procurement Albania

Ndėrhyrje emergjente nė banesat e komunitetit ROM dhe Egjyptian

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit Ndėrhyrje emergjente nė banesat e komunitetit ROM dhe Egjyptian
Nr. Reference REF-09503-04-26-2017
Vlera / Fondi Limit 12 491 582,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 24-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues ENI SHPK & LLAZO SHPK - AVDULI SHPK - COLOMBO SHPK - FLED SHPK - G.P.G COMPANY SHPK - PIENVIS SHPK - SHAMO CONSTRUCTION SHPK - SHENDELLI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 10 042 442,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-06-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14989898.4
  Data e lidhjes sė kontratės 05-07-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: 1. Bashkimi i operatoreve ekonomike ” ENI ” shpk dhe ” LLAZO ” shpk ka paraqitur vetem 3 (tre) hidraulike nga 4 (kater ) te tille qe kerkohen ne Dokumentat Standarte te Tenderit. Kjo bie ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit , Shtojca nr 10, Kriteret e Vecanta te Kualifikimit , Kapaciteti Teknik pika 4. Nga kontrolli i dokumentacionit te ngarkuar ne sistem nga BOE rezultoi se mjetet: autovinc me targe AA 297 PE , kamionet me targe AA 964 BV dhe AA 286 HL si dhe autoboti i ujit me targe AA 654NM do te jene te angazhuar ne tenderin me objekt : ”Sistemim, asfaltim i rruges Delisufaj”, ku BOE eshte shpallur fitues nga Autoriteti Kontraktor Bashkia Lushnje.
  2. “AVDULI” shpk, nuk ka paraqitur akt ekspertizen e kryer nga eksperti kontabel per vitin 2014 , gje e cila bie ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit , Shtojca nr 10 ,Kriteret e Vecanta te Kualifikimit , Kapaciteti Ekonomik dhe Financiar pika 2. Nga kontrolli i dokumentacionit te ngarkuar ne sistem rezultoi se mjeti autovinc me targe VL 1026 C eshte i njejt i paraqitur nga shoqeria edhe ne tenderin me objekt : ”Rehabilitimi i objektit hangar ne pronesi te Bashkise Lushnje dhe kthimi i tyre ne banesa, me qellim strehimin e shtresave ne nevoje” , procedure e kryer nga Autoriteti Kontraktor Bashkia Lushnje. Pra ky mjet rezulton i angazhuar aktualisht.Pra angazhimi i mjetit bie ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit , Shtojca nr 10, Kriteret e Vecanta te Kualifikimit , Kapaciteti Teknik pika 6 si dhe pika 7.
  3. Shoqeria “ COLOMBO “ shpk, ka mangesi ne mjete si me poshte : - mungon mjeti motogjenerator - mungon 1 mjet transporti vetshkarkues me dokumentacionin perkates te kerkuar , sipas pikes nr 6 “ Disponimi i mjeteve “ paragrafi 1 . Keto mangesi ne mjete, bien ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit , Shtojca nr 10, Kriteret e Vecanta te Kualifikimit, Kapaciteti Teknik, pika 6 , paragrafi 1. 4. “ FLED” shpk, nuk ka paraqitur akt ekspertizat e kryera nga eksperti kontabel per vitet 2014 , 2015 dhe 2016, gje e cila bie ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit , Shtojca nr 10 ,Kriteret e Vecanta te Kualifikimit , Kapaciteti Ekonomik dhe Financiar pika 2. Specialisti i kualifikuar nga IQT (tekniku i ndertimit) P. L , mungon ne listepagesen e muajit dhjetor 2016 , kjo bie ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit , Shtojca nr 10, Kriteret e Vecanta te Kualifikimit, Kapaciteti Teknik , pika 4.
  5. “ PIENVIS” shpk. Mjeti i paraqitur per autobot uji me targe AA 693 LU sipas certifikates se transportit me nr 104 date 14.09.2015 perben “ mjet per mallrat e rrezikshem : karburant “ . Pra ky mjet nuk eshte autobot uji , vertetuar kjo edhe nga foto e mjetit. Kjo mangesi bie ne kundershtim me me Dokumentat Standarte te Tenderit , Shtojca nr 10, Kriteret e Vecanta te Kualifikimit, Kapaciteti Teknik , pika 6. Shoqeria ka paraqitur vetem 3 (tre ) hidraulike nga 4 (kater ) te tille qe kerkohen ne Dokumentat Standarte te Tenderit . Kjo mangesi bie ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit , Shtojca nr 10, Kriteret e Vecanta te Kualifikimit, Kapaciteti Teknik , pika 4 . Eshte paraqitur vetem 1 (nje) elekticiste me dokumentacion te sakte nga 4 (kater) te tille qe kerkohen ne Dokumentat Standarte te Tenderit.
  6. Shoqeria “ SHAMO - CONSTRUCTION “ shpk nuk ka paraqitur kopjen e vertetuar te bilancit te vitit 2016, si dhe akt ekspertizen e kryer nga eksperti kontabel per vitin 2016, gje e cila bie ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit , Shtojca nr 10, Kriteret e Vecanta te Kualifikimit , Kapaciteti Ekonomik dhe Financiar pika 2. Shoqeria ka mangesi ne mjete si me poshte : - eshte paraqitur vetem 1 ( nje ) mjet transporti vetshkarkues me dokumentacion te rregullt pasi mjetit tjeter me targe AA 321 FP i ka perfunduar certifikata e kontrollit teknik ( SGS) qe ne date 21.12.2016 . - mungon mjeti autobot uji , pasi 2 (dy) mjetet e sjella per autobot uji nuk jane te tilla , ne certifikaten e tyre te transportit citohet “ mjete per mallrat e rrezikshem “ , si dhe keto mjete kane paraqitur mangesi edhe ne dokumentacion.
  Shoqeria “SHENDELLI” shpk ka mangesi ne mjete si me poshte : - mungon mjeti autovinc , pasi 2 ( dy) mjetet e sjella kane mangesi ne dokumentacion: autovincit me targe FR 4358 D i ka perfunduar vlefshmeria e polices se sigurimit qe ne date 24.05.2017, ndersa autovincit me targe AA 409 DR i ka perfunduar vlefshmeria e certificates se kontrollit teknik (SGS) ne date 26.05.2017. Kjo mangesi bie ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit , Shtojca nr 10, Kriteret e Vecanta te Kualifikimit, Kapaciteti Teknik , pika 6. Nga 4 specialiste te kualuifikuar nga IQT (hidraulike) ju keni paraqitur vetem 2 te tille me dokumentacion te sakte , hidrauliket e tjere kane mangesi ne dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.26 - DT.03-07-2017
  Lidhja e Kontratės NR.28 - DT.17-07-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data