Open Procurement Albania

Rijetėzimi i ansamblit urban tė qendrės Konispol - Burimi i Financimit : Fondi i Zhvillimit te Rajoneve.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Konispol
Institucioni Prokurues Bashkia Konispol
Objekti i Tenderit Rijetėzimi i ansamblit urban tė qendrės Konispol - Burimi i Financimit : Fondi i Zhvillimit te Rajoneve.
Nr. Reference  REF-11376-05-05-2017
Vlera / Fondi Limit 65 697 705,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-05-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 29-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 29-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Caushi Shpk - G.P.G Company Shpk - Mane/S Shpk - Shendelli Shpk - Uleza Ndertim Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 64 665 200,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-06-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 77598240
  Data e lidhjes sė kontratės 13-07-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: 1. Shendelli shpk, Nuk ka te ngarkuar ne sistem dokumentacionin e kerkuar sips DST pervecse ekstraktit te QKR. 2. Caushi shpk, Certifikatat e meposhtme te cilesise nuk jane te vlefshme sipas aqscert.org.al. Puna “Rruga Golem - Plazh eshte jashte afatit 3 vjecar. Ndertimi ujesjellesit te Ksamilit nuk perben pune te ngjashme. Ndertimi ujesjellesit Lugu Dardhes Sarande nuk perben pune te ngjashme si dhe mungon kontrata e bashkepunimit pasi ka paqartesi se cila nga firmat eshte Caushi sh.p.k me perqindjet perkatese. Rik. Ujesjellesit rruga M.Keta, Shefqet Kuka dhe Thoma Filipeu nuk perben pune te ngjashme, gjithashtu mungon dhe formular I vleresimit sipas shtojces 8. Ndertimi I rrjetit shperndares te Komunes Fratar nuk perben pune te ngjashme. Punet e tjera ne total nuk plotesojne piken 1 te kapacitetit teknik. Ne dokumentacionin e operatorit mungojne dokumentat per inxhinjerin elektrik. Ne listepagesat e shoqerise mungon arktitekti.
  3. Mane/S shpk - Subjekti eshte terhequr me kerkesen protokolluar date 09.06.2017. 4. Uleza Ndertimi - Dokumentacioni i ngarkuar nuk eshte sipas DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.27 - DT.10-07-2017
  Lidhja e Kontratės NR.30 - DT.31-07-2017
  Vendim i Komitetit pėr Zhvillimin e Rajoneve nr. 12, datė 21.3.2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data