Open Procurement Albania

Ndėrtim i shkollės 9-vjeēare ”Kosova”, Tiranė - Burimi i Financimit : Fondi i Zhvillimit te Rajoneve.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tiranė
Objekti i Tenderit Ndėrtim i shkollės 9-vjeēare ”Kosova”, Tiranė - Burimi i Financimit : Fondi i Zhvillimit te Rajoneve.
Nr. Reference REF-13372-05-16-2017
Vlera / Fondi Limit 221 159 169,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-05-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-06-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 09-06-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues GJOKA KONSTRUKSION SHPK - GJIKURIA SHPK & R&T SHPK - ED KONSTRUKSION SHPK & ALBA KONSTRUKSION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ED KONSTRUKSION SHPK - ALBA KONSTRUKSION SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 216727812.37
  Data e shpalljes sė fituesit 13-06-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 260073374.84
  Data e lidhjes sė kontratės 11-07-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 17 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Gjatė afatit ligjor pėr pritjen e ankesave nga shoqėritė pjesėmarrėse nė tender, pranė Autoritetit Kontraktor, Bashkia Tiranė, ėshtė paraqitur Formulari i Ankesės nga Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “Gjikuria” shpk dhe “R dhe T” shpk, me shkresėn Nr. 24165 Prot. datė 19.06.2017 nė lidhje me vlerėsimin pėr procedurėn e prokurimit me objekt: ”Ndėrtim i shkollės 9-vjeēare ”Kosova” Tiranė”. Me marrjen e ankesės nga Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė tė mėsipėrm, me Urdhėrin me Nr. 24165/1 Prot. dt. 19.06.2017, ėshtė pezulluar procedura e prokurimit deri nė marrjen e njė vendimi pėrfundimtar sipas rregullave tė parashikuara nga LPP dhe RRPP. Gjithashtu me Urdhėrin me Nr. 24165/2 Prot. datė 19.06.2017 u ngrit Grupi i Shqyrtimit tė Ankesave.Komisioni i Shqyrtimit tė Ankesave pasi ka shqyrtuar ankesėn e Bashkimit tė Operatorėve Ekonomikė, shoqėrise “Gjikuria” shpk dhe “R dhe T” shpk, ka konkluduar sa mė poshtė: Nuk janė marrė parasysh pretendimet e ngritura nga Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė tė mėsipėrm dhe ėshtė konsideruar i drejte dhe i bazuar nė ligj, Vendimi i Komisionit te Vleresimit te Ofertave.
  Janė skualifikur ofertuesit e mėposhtėm: 1. Operatori Ekonomik “Gjoka Konstruksion” sha, ka paraqitur pėr tė vėrtetuar pėrvojėn e suksesshme nė punė si kontratė tė ngjashme , kontratėn e cila nuk konsiderohet kontratė e ngjashme pasi kemi tė bėjmė me infrastrukture rrugore dhe nuk kemi tė bėjmė me godina civile ashtu dhe siē ėshtė objekti i prokuruar nga AK , shoqėria Gjoka Konstruksion sha nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshėm teknik pėr sa i pėrket Pėrvojės sė suksesshme nė realizimin e Kontratave pune tė ngjashme pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional, pika 1/a dhe pika 1/b.
  2. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Gjikuria” shpk dhe “R dhe T” shpk, Shoqėria R dhe T ka paraqitur deklaratėn mbi konfliktin e interesit por e ka paraqitur pa firmėn e administratorit tė shoqėrisė dhe pa vulėn e shoqėrisė pėr rrjedhojė ėshtė paraqitur e pasaktė . Shoqėria Gjikuria Konstruksion ka paraqitur ēertifikatėn ISO 9001- 2008 por nga verifikimi i dokumentave tė mėsipėrme rezulton se certifikata e mėsipėrme ėshtė nė gjuhėn angleze dhe jo ne gjuhen Shqipe. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė ka paraqitur 3 (tre) bojaxhinj, 3(tre) saldator, 3 (tre) hidraulik, 3 (tre) elektromekanik, 2 (dy) karpentier, 2 (dy) hekurkthyes, 4 (kater) murator, 5 (pese) puntor ndertimi por nuk I ka nė kategorinė e kėrkuar nga AK. Dokumentacioni i paraqitur nga Bashkimi i Operatorėve ekonomik lidhur me Kriteret e Veēanta tė kualifikimit pika 5.1 ėshtė I paplotė , pėr rrjedhojė i pavlefshėm.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit NR.27 - DT.10-07-2017
  Lidhja e Kontratės NR.28 - DT.17-07-2017
  Vendim i Komitetit pėr Zhvillimin e Rajoneve nr. 37, datė 13.7.2016

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data