Open Procurement Albania

Blerje automjeti për nevojat e shoqërisë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Gramsh
Institucioni Prokurues SHA Ujësjellës Kanalizime Gramsh
Objekti i Tenderit Blerje automjeti për nevojat e shoqërisë
Nr. Reference  REF-24927-08-29-2017
Vlera / Fondi Limit 1 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit te Tenderit 30-08-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 11-09-2017
Data e mbajtjes se tenderit 11-09-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues "AUTO- LB" SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "AUTO- LB" SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 998 000,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1197600
  Data e lidhjes se kontrates 26-09-2017
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.38 - DT.25-09-2017
  Lidhja e Kontrates NR.39 - DT.02-10-2017

  Blerje automjeti për nevojat e shoqerisë

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Gramsh
  Institucioni Prokurues SHA Ujësjellës Kanalizime Gramsh
  Objekti i Tenderit Blerje automjeti për nevojat e shoqerisë
  Nr. Reference REF-19832-07-06-2017
  Vlera / Fondi Limit 1 000 000,00
  Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit te Tenderit 07-07-2017
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-07-2017
  Data e mbajtjes se tenderit 17-07-2017
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet , per arsye te mungeses se konkurences (i vetmi operator ekonomik i paraqitur ne tender eshte terhequr nga oferta e tij , me date 24.07.2017 dhe pas rivleresimit u skualifikua ne fazen e vleresimit te dokumentacionit tekniko-ligjor).
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit NR.30 - DT.31-07-2017

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data