Open Procurement Albania

Ndėrtimi i linjės sė ndriēimit tė rrugės "Qazim Pali", Borsh (Loti I)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Himarė
Institucioni Prokurues Bashkia Himarė
Objekti i Tenderit Ndėrtimi i linjės sė ndriēimit tė rrugės "Qazim Pali", Borsh (Loti I)
Nr. Reference REF-20598-07-13-2017
Vlera / Fondi Limit 7 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-07-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-07-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 27-07-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues A.E.K & Co SHPK - TEA-D SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K64331804P-K32522629L
 • A.E.K & Co & TEA-D
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 462 682,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-08-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8955218.4
  Data e lidhjes sė kontratės 17-08-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 40 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.32 - DT.14-08-2017
  Lidhja e Kontratės NR.33 - DT.21-08-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data