Open Procurement Albania

Blerje dru zjarri

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Institucioni Prokurues Ndėrmarrja e Shėrbimeve Mbėshtetėse tė Arsimit dhe Ēerdhes, Korēė
Objekti i Tenderit Blerje dru zjarri
Nr. Reference REF-20531-07-13-2017
Vlera / Fondi Limit 8,296,666
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-07-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-08-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 07-08-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues “4S” L64425401K
“Gjergj Buca ” K31331547R
Kopaci K27713629E
“Pinderi” J78317009O
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K27713629E
 • KOPAĒI SHPK(K27713629E)
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 095 920,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-09-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 9715104
  Data e lidhjes sė kontratės 20-09-2017
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Shoqeria “4S” sh.p.k, per arsye se:
  Ka paraqitur vetem QKR ndersa e gjithe pjesa tjeter e dokumentacionit e kerkuar ne dokumentat e tenderit nuk ishin ngarkuar ne system
  2. Shoqeria “Gjergj Buca” sh.p.k, per arsye se:
  Per sa i perket kontrates se shfrytezimit te lendes drusore ne kembe nr.2 dhe aneksit te kontrates nr.1 perkatesisht ne daten13.10.2015 dhe 12.10.2016 te shoqerise Koravi me Drejtorine e Sherbimit pyjor Lezhe, ne permbajtjen e saj referuar sasise se druve ne kontraten e pare jane vetem 374m3 perafersitsh 500mst (sasi kjo e cila nuk ploteson sasine e kerkuar ne DST) dhe ne aneksin e kontrates nr1,ne “objekti i kontrates” shprehimisht thuhet: Aneks kontrata ka per objekt shfrytezimin e lendeve drusore “Mbeturina” (por te perdorshem)... nga ana jone nuk eshte kerkuar Lende drusore Mbeturina, gjithashtu nga sa konstatuam dhe referuar pikes 3 ne specifikimet teknike: Drute e zjarrit do te jene prej ahu dhe dushku: ju nuk dispononi lende drusore dushk
  3. Shoqeria “Pinderi”sh.p.k,per arsye se:
  Nuk ka paraqitur formularin e ofertes (formati me te cilen jane ngarkuar ne sistem nje pjese e dokumentave perfshire ketu dhe formularin e ofertes nuk kishin akses hapje pasi nuk ishin ne formatin PDF).
  Nė datėn 17.08.2017 operatori ekonomik “Gjergj Buēa” p.f ka paraqitur ankesė pranė autoritetit kontraktor duke kerkuar rishikimin e dokumentave te dorzuar nga ana jone.
  Nė datėn 28.08.2017 operatori ekonomik ankimues “Gjergj Buēa” p.f shpk ka paraqitur ankesė pranė Komisionit tė Prokurimit Publik me tė njėjtin objekt ankese dorėzuar pranė autoritetit kontraktor.
  Komisioni i Prokurimit Publik, vendosi:
  1. Tė mos pranojė ankesėn e paraqitur nga operatori ekonomik “Gjergj Buēa” p.f pėr procedurėn e prokurimit.
  2. Autoriteti kontraktor lejohet tė vazhdojė me hapat e mėtejshėm tė procedurės sė prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.38 - DT.25-09-2017
  Lidhja e Kontratės NR.39 - DT.02-10-2017
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data