Open Procurement Albania

Rrethime tė ndryshme (kangjella, gardhe tė ndryshme)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit
Objekti i Tenderit Rrethime tė ndryshme (kangjella, gardhe tė ndryshme)
Nr. Reference REF-22175-07-26-2017
Vlera / Fondi Limit 8 148 807,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-07-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-08-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 21-08-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Fusha Shpk
K-AAV Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 996 920,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-09-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 9596304
  Data e lidhjes sė kontratės 19-09-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Subjekte tė s’kualifikuara:
  1. “K-AAV” sh.p.k L 51506025 C
  Pėr ofertuesin “K-AAV” shpk ėshtė s’kualifikuar pėr shkak se:
  a. Bilanci 2015-2016 i pa-certifikuar nga drejtoria e tatimeve ( i pavulosur dhe i pa firmosur nga Tatimnet).
  b. Shoqeria nuk disponon piken NS/8/A ne license.
  c. Shoqeria nuk disponon numrin e punonjesve te kerkuar ( 15 punonjes).
  d. Shoqeria nuk ploteson vleren e kerkuar ne xhiron vjetore
  e. Shoqeria rezulton me detyrime Tatimore
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.37 - DT.18-09-2017
  Lidhja e Kontratės NR.38 - DT.25-09-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data