Open Procurement Albania

Blerje mjete transporti

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Blerje mjete transporti: - Autoveturė elektrike hibride (1 copė) - Autoveturė elektrike (5 copė) - Mikrobuz (1 copė) - Karotrec (2 copė) - Kamionēinė Pick-Up (2 copė) - Karikues automjetesh elektrike Fast-Charger (1 copė) Burimi i Financimit: Tė ardhurat e Bashkisė sė Tiranės , vėnė nė dispozicion me anė tė VKB-sė Nr.84 datė 29.12.2016 pėr ”Miratimin e programit buxhetor afat mesėm 2017-2019 dhe detajimin e buxhetit tė Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2017”(i ndryshuar)
Nr. Reference REF-26502-09-14-2017
Vlera / Fondi Limit 48 132 099,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-09-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-10-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 09-10-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues PORSCHE ALBANIA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PORSCHE ALBANIA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 46 121 749,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-11-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 55346098.8
  Data e lidhjes sė kontratės 07-12-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit NR.45 - DT.13-11-2017
  Lidhja e Kontratės NR.50 - DT.18-12-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data