Open Procurement Albania

Blerje mjete transporti

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Blerje mjete transporti: - Autoveturë elektrike hibride (1 copë) - Autoveturë elektrike (5 copë) - Mikrobuz (1 copë) - Karotrec (2 copë) - Kamionçinë Pick-Up (2 copë) - Karikues automjetesh elektrike Fast-Charger (1 copë) Burimi i Financimit: Të ardhurat e Bashkisë së Tiranës , vënë në dispozicion me anë të VKB-së Nr.84 datë 29.12.2016 për ”Miratimin e programit buxhetor afat mesëm 2017-2019 dhe detajimin e buxhetit të Bashkisë së Tiranës për vitin 2017”(i ndryshuar)
Nr. Reference REF-26502-09-14-2017
Vlera / Fondi Limit 48 132 099,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 15-09-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-10-2017
Data e mbajtjes se tenderit 09-10-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues PORSCHE ALBANIA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PORSCHE ALBANIA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 46 121 749,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-11-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 55346098.8
  Data e lidhjes se kontrates 07-12-2017
  Kohezgjatja e kontrates 90 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit NR.45 - DT.13-11-2017
  Lidhja e Kontrates NR.50 - DT.18-12-2017

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data