Open Procurement Albania

Ndėrtim ujėsjellėsi fshati Strelce

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Maliq
Institucioni Prokurues Bashkia Maliq
Objekti i Tenderit Ndėrtim ujėsjellėsi fshati Strelce
Nr. Reference REF-29435-10-11-2017
Vlera / Fondi Limit 12 499 965,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-10-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-11-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 03-11-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues NIKA SHPK
SIRETA 2F SHPK & ARTYKA II SHPK
MURATI D SHPK & NDREGJONI SHPK
ALB KORCA 2002 SHPK & VILDEV-CO SHPK
BE-IS SHPK
HASTOĒI SHPK
Boshnjaku.B SHPK
Egland SHPK & Erges Mat SHPK
Spektri SHPK & Jogi SHPK
Shendelli SHPK
Varaku E SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K51501008J-K26625603U
 • S I R E T A 2F SHPK & Artyka II SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 693 192,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-12-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 10431830.4
  Data e lidhjes sė kontratės 26-12-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “Shendelli” shpk
  - Nuk plotėson kėrkesat e pėrgjithshme dhe te veēanta per kualifikim, sepse:
  a. Sipas DST, pika 10.1 pėr mjetet me goma qė shėnohen nė regjistra publikė duhet tė paraqiten ndėrmjet tė tjerave dhe certifikata pėr lejė transporti tė lėshuar nga Bashkia. Kamionėt e paraqitur nga Operatori janė pa lejė transporti.
  b. Mungon njė mjet fadromė
  2. Operatori ekonomik “Egland”Shpk & “Erges Mat” Shpk
  a. “Egland” Shpk nuk ka parqitur asnjė inxhinier dhe asnjė specialist ndėrkohė qė sipas kontratės sė bashkėpunimit ka 55% tė punimeve.
  b. BOE nuk ka pariqutur asnjė manovrator.
  c. Nuk plotėson numrin e kėrkuar tė specialistėve, mungon tekniku i ndėrtimit dhe njė specialist ndėrtimi.
  3.Operatori ekonomik “Varaku E” shpk
  Operatori nuk ka paraqitur asnjė dokument pėr kualifikim dhe as ofertė.
  4.Operatori ekonomik “Boshnjaku.B”Shpk
  - Nuk plotėson kėrkesat e pėrgjithshme dhe te veēanta per kualifikim, sepse:
  a. Sipas DST, pika 10.2, operatori duhet tė ketė 3 punonjės manovratorė. Operatori ekonomik nuk ploteson numrin e kėrkuar tė punonjėsve manovratorė. Ka paraqitur vetėm 1 manovrator.
  5. Operatori ekonomik “Spektri”Shpk & “Jogi” Shpk
  a.Nuk plotėson kėrkesat e pėrgjithshme dhe te veēanta per kualifikim, sepse:
  a. Sipas DST pėr specialistet e ndertimit tė paraqitur, BOE nuk ploteson gjithė dokumentacionin e kėrkuar. Karpentierėt e OE “Spektri” Shpk janė pa dėshmi tė kualifikimit teknik (1 mungon 1 jashtė afatit) ndėrsa “Jogi”Shpk nuk ka paraqitur asnjė specialist ndėrtimi.
  b. Ing.ndėrtimit, Z.Ardit Kane i operatorit “Spektri”Shpk nuk ėshtė nė licensėn e shoqėrisė.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.48 - DT.04-12-2017
  Lidhja e Kontratės NR.52 - DT.29-12-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data