Open Procurement Albania

Dhenie me qera te pasurise shtetėrore Nr rendor 172, Parcela Nr 18, Ekonomia Pyjore-Kullosore Livadhja -Vllazėrim , Nr Kadastral 1483,1472 me sipėrfaqe 114,6 ha.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Finiq
Institucioni Prokurues Bashkia Finiq
Objekti i Tenderit Dhėnie me qera tė pasurisė shtetėrore Nr rendor 172, Parcela Nr 18, Ekonomia Pyjore-Kullosore Livadhja -Vllazėrim , Nr Kadastral 1483,1472.
Sipėrfaqe 50 ha nė pronėsi te Bashkise FINIQ me lloj pasurie “Fond Pyjor dhe Kullosor”, adresė pasurie Fshati Dermish , Fshati Dhivėr, Bashkia Finiq.Qarku Vlorė.
Qėllimi i pėrdorimit do tė jetė me destinacion pėr mbarėshtimin florės sė egėr dhe kultivimin e bimėve tė ndryshme
Cmimi dysheme do tė jetė 12000 Leke/ha/vit
Afati I kontrates sė qerase do tė jetė pėr njė afat 30 vjecar .
Nr. Reference
Ēmimi Dysheme Lekė
Lloji i Kontratės Publike Dhėnie me Qera
Lloji i Procedurės
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-12-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 06-12-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Llazar Angjeli
Operator Ekonomik Kontraktues
 • L74508802H
 • Llazar Angjeli
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12100 lekė/ha /ne vit
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 vjet
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit NR.45 - DT.13-11-2017
  Shpallja e Fituesit NR.51 - DT.26-12-2017
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data