Open Procurement Albania

Pastrimi evadimi i mbetjeve urbane nė Bashkinė e Korēės (Shėrbimi i pastrimit)

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Institucioni Prokurues Bashkia Korēė
Objekti i Tenderit Pastrimi evadimi i mbetjeve urbane nė Bashkinė e Korēės (Shėrbimi i pastrimit)
Fondi i pėrcaktuar pėr cdo vit buxhetor ėshtė 71.368.789 leke pa tvsh.
Burimi i Financimit: Tė ardhurat e Bashkisė
Nr. Reference REF-33925-11-13-2017
Vlera / Fondi Limit 356 843 945,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-11-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 29-12-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 29-12-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Rej Shpk & T.T.A Alba-Lam
Korsel Shpk
Alko Impex General Construcion Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • J64104124G
 • KORSEL SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 331 740 766,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 398088920
  Data e lidhjes sė kontratės 12-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 5 vjet
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ankesa ka pasur.
  I. Formulari i ankeses paraqitur nga Bashkimi operatorėve ekonomikė “Rej” sh.p.k. & “T.T.A ALBA-LAM” sh.p.k. ne Bashkine Korce ne daten 13.03.2018 me nr.1267 Prot. Kthim pergjigje date 20.03.2018 me nr.1267/1 Prot,me ane te se ciles i eshte komunikuar refuzimi i ankeses.
  Bashkimi operatorėve ekonomikė “Rej” sh.p.k. & “T.T.A ALBA-LAM” sh.p.k. ka paraqitur ankese ne KPP dhe me Vendim Nr.378 date 05.06.2018, KPP ka vendosur refuzimin e ankeses se Bashkimit te operatorėve ekonomikė “Rej” sh.p.k. & “T.T.A ALBA-LAM” sh.p.k.
  II. Formulari i ankeses paraqitur nga Shoqeria“Alko Impex General Construction”sh.p.k ne Bashkine Korce ne daten 15.03.2018 me nr.1296 Prot. Kthim pergjigje date 21.03.2018 me nr.1291/1 Prot, me ane te se ciles i eshte komunikuar refuzimi i ankeses.
  Jane s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Bashkimi i shoqerive “Rej”shpk & “T.T.A Alba-Lamshpk”shpk, per arsye se:
  a) Bashkimi I shoqerive Rej dhe T.T.A ALBALAM sh.p.k nuk permbush kriterin lidhur me sherbimet e ngjashme,te percaktuar ne dokumentat e tenderit,shtojca7,kriteret e vecanta te kualifikimit,kapaciteti teknik, pika I.
  b) Shoqeria Rej sh.p.k nuk permbush kriterin e vendosur ne dokumentat e tenderit, shtojca7,kriteret e vecanta te kualifikimit, kapaciteti teknik, pika II.
  c) Bashkimi I shoqerive Rej dhe T.T.A ALBALAM sh.p.k nuk permbush kriterin e percaktuar ne dokumentat e tenderit,shtojca7,kriteret e vecanta te kualifikimit, kapaciteti teknik, pika III.
  d) Shoqeria REJ sh.p.k nuk permbush kriterin e percaktuar ne dokumentat e tenderit, shtojca7, kriteret e vecanta te kualifikimit, kapaciteti teknik, pika IV.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit NR.24 - DT.18-06-2018
  Lidhja e Kontratės NR.25 - DT.25-06-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP
  Lista e fshatrave

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data