Open Procurement Albania

Rikonstruksioni rruge, fragment i shėtitores Nr.1 (nga teqja-rruga dalėse), faza III

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kavajė
Institucioni Prokurues Bashkia Kavajė
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni rruge, fragment i shėtitores Nr.1 (nga teqja-rruga dalėse), faza III
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 118 341 805,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-11-2015
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-12-2015
Data e mbajtjes sė tenderit 11-12-2015
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Biba-X Shpk & Gjikuria S HPK
A.N.K SHPK
ALKO-IMPEX General Construcion SHPK
BE-IS SHPK & B-93 SHPK
GPG Company SHPK
Caushi/M SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 105 228 953,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 126275000
  Data e lidhjes sė kontratės 01-02-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. Operatori A.N.K Shpk, Vlera: 101,306,474 leke pa tvsh.
  a. Ne kontraten e furnizimit me materiale elektrike furnitori nuk ka paraqitur Certifikaten iso dhe certifikaten e origjines se materialeve te kerkuara. (Pika 10 e kapacitetit teknik te DST).
  b. Ne DST kerkohet inventari I mjeteve te vitit perkates konfirmuar nga dega e tatimeve I cili mungon.
  2. Operatori Alko-Impex General Construcion Shpk, Vlera: 98,726,880 leke pa tvsh.
  a. Mungon certifikata fitosanitare dhe e origjines per pemet e kerkuara. (Pika 9 e kapacitetitteknik te DST).
  b. Ne kontraten e furnizimit me materiale elektrike elektrike nga dokumentet e paraqitura nga furnitori rezulton se eshte I pajisur me certifikaten iso 9001:2008 nderkohe ne DST kerkohet certifikata iso 50001:2011 e cila mungon. (Pika 10 e kapacitetit teknik te DST).
  c. Ne DST kerkohet inventari I mjeteve te vitit perkates konfirmuar nga dega e tatimeve I cili mungon. (Pika 6 e kapacitetit teknik te DST).
  3. Bashkimi i operatoreve ekonomike BE-IS shpk & B-93 shpk, Vlera: 92,693,704 leke pa tvsh.
  a. Ne DST kerkohet inventari I mjeteve te vitit perkates konfirmuar nga dega e tatimeve I cili mungon. (Pika 6 e kapacitetit teknik te DST).
  b. Per mjetet skrep germimi, autobitumatrice dhe grejder jane paraqitur vetem fatura tatimore ose deklaraten doganore nderkohe qe per mjetet me rrota qe shenohen ne regjistra publike duhet te paraqiten dokumente qe vertetojne regjistrimin (leje qarkullimi) certifikaten e kontrollit teknik dhe siguracionin e mjetit.
  c. Ne kontraten e furnizimin me materiale elektrike nuk eshte specifikuar objekti I kerkuar ne DST. (Pika 10 e kapacitetit teknik te DST). 4. Bashkimi i operatoreve ekonomike BIBA-X shpk & Gjikuria shpk, Vlera: 100,584,215 leke pa tvsh.
  a. Ne kontraten e furnizimit me materiale elektrike furnitori nuk ka paraqitur certifikaten e origjines se materialeve te kerkuara. (Pika 10 e kapacitetit teknik te DST).
  b. Ne DST kerkohet inventari I mjeteve te vitit perkates konfirmuar nga dega e tatimeve I cili mungon. (Pika 6 e kapacitetit teknik te DST). 100,584,215 leke pa tvsh 5. Operatori CAUSHI/M Shpk
  Nuk ka paraqitur asnje document ne faqen zyrtare te APP.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.46 -Dt.23-11-2015
  Shpallja e Fituesit Nr.3 - Dt.25-01-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.6 - Dt.15-02-2016

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data