Open Procurement Albania

Rehabilitimi dhe Instalimi i Sistemit të Ngrohjes i shkollës 9-vjeçare: "Mihal Grameno"

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Rehabilitimi dhe Instalimi i Sistemit të Ngrohjes i shkollës 9-vjeçare Mihal Grameno
Nr. Reference REF-71244-05-24-2018
Vlera / Fondi Limit 63 025 697,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 25-05-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-06-2018
Data e mbajtjes se tenderit 26-06-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 7
Operatore Konkurues Bahas Shpk
GSM SHPK & COLOMBO SHPK
Leon Konstruksion SHPK
Inerti SHPK
SENKA SHPK
SULOLLARI SHPK
VLLAZNIA NDËRTIM SHPK & NDREGJONI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GSM KLIMAIRE SHPK - COLOMBO SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 48 542 021,00
  Data e shpalljes se fituesit 18-07-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 58250425
  Data e lidhjes se kontrates 01-08-2018
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikur ofertuesit e mëposhtëm:
  1. “Bahas” Shpk
  nuk plotëson pikën 6.1 Kriteret e Veçanta të Kualifikimit/ Kapaciteti teknik të Dokumentave Standarte të Tenderit.
  2. “Leon Konstruksion” Shpk
  Nuk plotëson pikën 1,Kriteret e Veçanta të Kualifikimit/Kapaciteti Teknik.
  3. “SULOLLARI” Shpk
  Nuk ka paraqitur në sistemin elektronik ofertën ekonomike dhe dokumentacionin e plotë ligjor e teknik të kërkuar .
  4. Bashkimi I Operatorëve Ekonomikë “VLLAZNIA NDËRTIM” SHPK & “NDREGJONI” SHPK
  a. Nuk plotësojnë pikën 6.1 Kriteret e Veçanta të Kualifikimit/ Kapaciteti teknik të Dokumentave Standarte të Tenderit.
  b. Nuk plotësojnë pikën 1, Kriteret e Veçanta të Kualifikimit/Kapaciteti Teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per COLOMBO SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per COLOMBO SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per COLOMBO SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per COLOMBO SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.29 - DT.23-07-2018
  Lidhja e Kontrates NR.31 - DT.06-08-2018

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data