Open Procurement Albania

Rikonstruksion kopshti "Hasan Koēi” dhe Rikonstruksion ēerdhja nr.4

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Institucioni Prokurues Bashkia Durres
Objekti i Tenderit Rikonstruksion kopshti "Hasan Koēi” dhe Rikonstruksion ēerdhja nr.4
Nr. Reference REF-74956-06-14-2018
Vlera / Fondi Limit 24 999 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 18-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 14
Operatorė Konkurues CARA SHPK
INA SHPK
Shendelli SHPK
TEA-D SHPK
ARKONSTUDIO SHPK
MURATI SHPK & BOSHNJAKU.B SHPK
EURONDERTIMI 2000 SHPK
DAJTI PARK 2007 SHPK
RAJLI NDERTIM SHPK & NEAL-86 SHPK
LIQENI VII SHPK
SARK SHPK
BEQIRI SHPK
J O G I SHPK
ELDA-VL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CARA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 16 083 270,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 19299924
  Data e lidhjes sė kontratės 20-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 180 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 07.08.18 dhe Vendim KPP nr. 698/2018 date 17.10.2018.
  Fituesi ėshtė konfirmuar sipas vendimit tė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Ofertuesi Shendelli
  Nuk ka pėrmbushur kėrkesat pėr kualifikim te kerkuara ne dokumentat e tenderit e konkretisht:
  • Mungojne certifikate ISO 9001/deklarate komformiteti nga prodhuesi.
  • Mungojne dokumenta teknike (prospekte teknike, katalog etj.)

  2. Ofertuesi TEA-D :
  - Per kriteret e vecanta te kualifikimit, ne piken 2.3 “Pėr kapacitetin teknik”, germa h;
  Ofertuesit TEA-D i mungojne punetoret e specializuar ne ndertim me certifikate per punime ne lartesi dhe perdorimin e skelave.
  Mungojne certifikate ISO 9001/deklarate komformiteti nga prodhuesi.
  Mungojne dokumenta teknike (prospekte teknike, katalog etj.)

  3. Ofertuesi DAJTI PARK 2007 :
  - Per kriteret e vecanta te kualifikimit, ne piken 2.3 “Pėr kapacitetin teknik”, germa g;
  Liēensa profesionale e shoqerisė lidhur me ekzekutimin e punėve tė kontratės:
  - Ne Licencen profesionale te Shoqerise DAJTI PARK 2007, regjistruar ne regjistrin themeltar qe nga data: 11.05.2017, drejtuesi teknik Martin Vuka, mungon ne listepagesat per kontributet e sigurimeve shoqerore dhe shendetesore te paraqitura nga ky ofertues e konkretisht ne muajt: Maj dhe Qershor 2018.

  4. Ofertuesi SARK :
  Nuk ka vertetuar pervojen e meparshme per pune te se njejtes natyre.

  5. Ofertuesi BEQIRI :
  Ofertuesit BEQIRI i mungojne certifikatat :
  • Ēertifikat: Sistemi manaxhimit te cilesise (ISO 9001);
  • Ēertifikat: Sistemi manaxhimit te shendetit dhe sigurimit ne pune (OHSAS 18001).
  6. Ofertuesi J O G I :
  Mungon certifikata ISO 9001/deklarate komformiteti nga prodhuesi.
  Ne keto kushte, mungon lidhja midis ofertuesit dhe prodhuesit ose midis ofertues-distributor-prodhues.

  7. Ofertuesi ELDA-VL:
  Nuk ka paraqitur oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.47 - Dt.26-11-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data