Open Procurement Albania

Permiresimi i furnizimit me uje fshati Koxhas, Nj.Adm Xhafzotaj, Bashkia Shijak.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Objekti i Tenderit Permiresimi i furnizimit me uje fshati Koxhas, Nj.Adm Xhafzotaj, Bashkia Shijak.
Nr. Reference REF-84919-09-07-2018
Vlera / Fondi Limit 12 297 378,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 10-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues 2AF ALBANIA GROUP SHPK & ALB LEAA INTERNATIONAL SHPK
ALEN-CO SHPK
AL-ASFALT SHPK
KRONOS KONSTRUKSION SHPK
Liqeni VII SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRONOS KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11937513.5
  Data e shpalljes sė fituesit 08-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14325016.2
  Data e lidhjes sė kontratės 19-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Skualifikohen operatoret ekonomik si me poshte:

  1. Operatori Ekonomik ‘’AL-ASFALT” SHPK :
  • Lidhur me Kriteret e Vecanta tė Kualifikimit :
  Kapaciteti Teknik
  Pika 3. Ēertifikatat ISO 9001-2008 dhe ISO 14001-2004 nuk janė tė vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit.

  Pika 4. Nuk ka paraqitur Listapagesat per periudhen Janar-Gusht 2018. Pika 4.a Inxhinieri gjeodet, pėr tė cilin ėshtė paraqitur dokumetacioni pėrkatės, nuk ndodhet nė Licencėn e Shoqėrisė.
  Pika 4.c Nuk ka kontate per specialistin e kualifikuar ‘’Per sigurine dhe Shendetin ne Pune’’.
  Pika 5. Nuk ka paraqitur dokumenta per trencher me vakum per hapje kanali, aparat saldimi tubo PE, 2 fadromat janė vetem me fature zhdoganimi, nuk kanė dokumentat pėrkatese si leje qarkullimi, taksa, siguracion, certifikatė te kontrollit teknik etj. , 2 betonieret, gjeneratorėt, vibratorėt dhe nje eskavator janė me fature zhdoganimi ne emer te AV Konstruksion.
  Pika 7. Deklarata nė Shtojcėn 11. Nuk eshte sipas formatit tė kėrkuar nė DST

  2. Bashkimi i Operatoreve Ekonomik ‘’2AF ALBANIA GROUP’’ SHPK & “ALB LEAA INTERNATIONAL” SHPK:
  • Lidhur me Kriteret e Vecanta tė Kualifikimit
  Kapaciteti Teknik
  Pika 5. Ne deklaraten Mbi Disponimin e Makinerive nuk ka paraqitur asfaloshtuese, Eskavatori me goma me targe DR6302D i ėshtė dhėnė me qera per 3 vjet subjektit ‘’Liqeni VII’’, pompa uji ka paraqit 1 nga 2 tė kėrkuara.
  Pika 6. Autorizimi i prodhuesit ėshtė vetėm pėr tuba HDPE RC ndėrkohe nė DST ėshtė kėrkuar edhe pėr rakorderite.

  3. Operatori Ekonomik “LIQENI VII ” SHPK:
  • Lidhur me Kriteret e Vecanta tė Kualifikimit
  Kapaciteti Teknik
  Pika 4.d Ka paraqitur dokumenta pėr 2 hidraulike nga 5 tė kėrkuar.
  Pika 5. Fatura e zhdoganimit qė ėshtė paraqitur pėr trencher me vakum shkruan eskavator me zinxhirre.

  4. Operatori Ekonomik “ALEN-CO” SHPK :
  Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.47 - Dt.26-11-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data