Open Procurement Albania

Blerje Asfaltobeton dhe bitum

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Bashkia Elbasan
Objekti i Tenderit Blerje Asfaltobeton dhe bitum
Nr. Reference REF-86379-09-19-2018
Vlera / Fondi Limit 2 175 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 02-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Sark SHPK
Bajrami. N SHPK
Bi-Servis SHPK
Sinan Trading SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SARK SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 908 301,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 22899613.56
  Data e lidhjes sė kontratės 12-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ankesa ka patur.
  Ka patur ankese nga operatoret ekonomik e konkretisht nga operatori ekonomik “bi-servis” sh.p.k prane autoritetit kontraktor me shkresen respektive nr. 6792 prot datė 16.10.2018, duke kundershtuar vendimin e kvo-se ne lidhje me klasifikimin e ofertave. Me shkresen nr.6792/1 prot. Date 22.10.2018, autoriteti kontraktor i ka kthyer pergjigje duke mos pranuar ankesen e operatorit ekonomik “bi-servis” sh.p.k .
  operatori ekonomik “bi-servis” sh.p.k nuk dergoi ankese per shqyrtim ne komisionin e prokurimit publik.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “bi-servis” SHPK:
  Nuk ka paraqitur asnje deklarate ne te cilen merr persiper shoqerimin me certificate cilesie ne momentine dorezimit te mallit objekt prokurimi. Operatori ekonomik skualifikohet nė lidhj
  e me kėtė kriter.
  Operatori ekonomik sinani–trading SHPK
  Nuk ka dorezuar asnje flete analize per materialet e kerkuara nga autoriteti kontraktor per kete objekt prokurimi. Operatori ekonomik skualifikohet nė lidhje me kėtė kriter.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.46 - Dt.19-11-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data