Open Procurement Albania

Rehabilitim i Ambienteve te jashtme te Shkolles se Mesme Maqellare.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Dibėr
Institucioni Prokurues Bashkia Peshkopi
Objekti i Tenderit Rehabilitim i Ambienteve te jashtme te Shkolles se Mesme Maqellare.
Nr. Reference REF-89985-10-15-2018
Vlera / Fondi Limit 3 538 477,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 25-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues SHEHU SHPK
DODA NDERTIM SHPK
2N SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • DODA NDERTIM
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 365 623,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4038748
  Data e lidhjes sė kontratės 12-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 25 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomike si me poshte:

  1. Subjekti: “2N”:
  Oferta ekonomike e paraqitur nga “2N”, me numer Nipti: L31615017L, rezultoi anomalisht e ulet, kjo bazuar ne nenin 66 pika 5, paragrafi 2, e VKM Nr.914 dt.29.12.2014 “Pėr Miratimin e Rregullave tė Prokurimit Publik”, I ndryshuar).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.46 - Dt.19-11-2018

  Rehabilitim i Ambienteve te jashtme te Shkolles se Mesme Maqellare.

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Dibėr
  Institucioni Prokurues Bashkia Peshkopi
  Objekti i Tenderit Rehabilitim i Ambienteve te jashtme te Shkolles se Mesme Maqellare.
  Nr. Reference REF-86865-09-23-2018
  Vlera / Fondi Limit 3 538 477,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 24-09-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-10-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 04-10-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 25 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Bazuar nė Ligjin Nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr Prokurimin Publik” i ndryshuar, neni 24, pika 1, Te tjera) Si rezultat i shqyrtimit te ankeses se administruar prane Autoritetit Kontraktor sa i perket Kritereve te vendosura ne DST-ne e procedures objekt anullimi nga OE RADIKA shpk,nga ana jone u moren te gjitha masat duhura bazuar ne LPP dhe VKM 914, date 29.12.2014 dhe per kete u ngrit Komisioni i Shqyrtimit te Ankeses ne fjale dhe si rrjedhoje u hartua Shtojca per ndryshim ne DST, bazuar ne Vendimin nr. 1 date 05.10.2018, i cili nder te tjera bazuar ne Neni 42, pika 2/1 i LPP parashikohej ndryshimi i afatit te zhvillimit te procedures objekt ankimi nga data 04.10.2018 ne 18.10.2018.Sa me siper, ju bejme me dije se nga ana jone eshte bere gabimisht pa u ngarkuar Shtojca per Ndryshim ne DST, ne SPE heqja nga pezullimi e procedures ne fjale. Ne keto kushte kerkojme anullimin e procedures ne fjale me qellim rihedhjen ne sist SPE nga ana jone duke pasqyruar dhe ndryshimet e parashikuara ne Shtojcen per Ndryshim ne DST.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.42 - Dt.22-10-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data