Open Procurement Albania

Rikonceptim dhe rikonstruksion i shkollės sė muzikės Jani Kukuzeli, Durrės

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Institucioni Prokurues Bashkia Durres
Objekti i Tenderit Rikonceptim dhe rikonstruksion i shkollės sė muzikės Jani Kukuzeli, Durrės
Nr. Reference REF-87034-09-24-2018
Vlera / Fondi Limit 219 673 500,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues ARKONSTUDIO SHPK & 2T SHPK
BOSHNJAKU B SHPK & SHENDELLI SHPK & MATEO SHPK & PESE VELLEZERIT SHPK
INERTI & AD STAR SHPK
KUPA & LIQENI VII SHPK
K A C D E D J A SHPK & AGRI CONSTRUCTION SHPK
IGOR ELEKTRIK SHPK & EVEREST SHPK
4 A-M SHPK
ELDA-VL SHPK
KEVIN CONSTRUKSION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARKONSTUDIO SHPK - 2 T SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 156 713 814,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 188056577
  Data e lidhjes sė kontratės 21-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 15 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Te s’kualifikuar:

  1. Bashkimi i operatoreve ekonomik INERTI & AD STAR :
  • Oferta ekonomike e bashkimit te operatoreve INERTI & AD STAR, ka gabime aritmetike qe e kalon vleren & 2% te gabimit dhe vlera 153’284’065 lekė e ofruar, pas korrigjimit shkon ne vleren 165’496’937 lekė.

  2. Bashkimi i operatoreve ekonomik BOSHNJAKU B & SHENDELLI & METEO & PESE VELLEZERIT :
  • Operatori ekonomik ne bashkim BOSHNJAKU B, ka paraqitur nje “Kontrate Furnizimi” te lidhur midis tij dhe shoqerise “FALEGO” sh.p.k Tirane, ku objekti i kesaj kontrate eshte furnizimi me dysheme sport, gomė, beshkengjitur kesaj kontrate, operatori ne bashkim BOSHNJAKU B, ka paraqitur nje Certifikate ISO 9001:2015 te nje kompanie te huaj MEGA POLIETILEN KOPUK SANAYI VE TICARET ANONIM SIRKETI, dokumenta te ndryshme teknike, keto dokumenta teknike (prospekte teknike, katalog etj.) nuk janė tė pėrkthyer nė ato pjesė qė pasqyrojnė specifikimet teknike qė kėrkohen nė dokumentat e tenderit, pra jane ne gjuhe te huaj dhe jo ne gjuhen e ofertes, ashtu sic kerkohet ne DST Shtojca 12.

  3. Bashkimi i operatoreve ekonomik KACDEDJA & AGRI CONSTRUCTION:
  - Bashkimi i operatoreve ekonomik KACDEDJA&AGRI CONSTRUCTION, nuk kane paraqitur dokumenta Certifikate ISO 9001 e prodhuesit, dokumenta teknike (prospekte teknike, katalog etj.).

  4. Bashkimi i operatoreve ekonomik IGOR ELEKTRIK & EVEREST :
  • Operatori ekonomik ne bashkim IGOR ELEKTRIK, ka paraqitur nje “Kontrate Paraprake Furnizimi”, te lidhur midis tij dhe shoqerise “Freab Group” me seli ne Tirane, ku objekti i kesaj kontrate eshte furnizimi me produktet e sipercituar, por shoqeria “Freab Group”, nuk ka paraqitur ndonje dokument qe te vertetoje se eshte prodhues i ketyre produkteve apo te kete ndonje marreveshje me prodhues te ketyre produkteve. Lidhur me keto produkte, bashkimi i operatoreve ekonomik IGOR ELEKTRIK & EVEREST, kane paraqitur nje katalog dhe nje dokument, te cilat nuk jane te bashkelidhur me njera tjetren, jane ne gjuhe te huaj dhe jo ne gjuhen e ofertes, ashtu sic kerkohet ne DST Shtojca 12, ku thuhet: “Nėse gjuha e pėrdorur nė procedurė ėshtė gjuha shqipe, atėherė dokumentat nė gjuhė tė huaj duhet tė shoqėrohen me njė pėrkthim tė noterizuar nė gjuhėn shqipe”.
  • Mungon Certifikata ISO 9001 e prodhuesit pėr cilėsinė e produkteve tėkėrkuara.

  5. Ofertuesi ELDA-VL
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  6. Ofertuesi KEVIN KONSTRUKSION
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.52 - Dt.31-12-2018
  Shtyrje Afati

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data