Open Procurement Albania

Blerje Kamioncinė pėr nevoja tė Bashkisė Vlorė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Institucioni Prokurues Bashkia Vlore
Objekti i Tenderit Blerje Kamioncinė pėr nevoja tė Bashkisė Vlorė
Nr. Reference REF-89133-10-09-2018
Vlera / Fondi Limit 1 778 200,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 24-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues O.A.L SHPK
ALMETA GMBH SHPK
LIGUS SHPK
R&R KOMPANY SHPK
RA-MI KOMPANY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • O.A.L. SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 770 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2124000
  Data e lidhjes sė kontratės 12-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Shoqėria “ALMETA GMBH”:
  • Nuk ka paraqitur vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.

  2. Shoqėria “LIGUS” shpk:
  • Bazuar nė nenin 53 tė ligjit Nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr Prokurimin Publik” nuk ka lejuar autoritetin kontraktor tė verifikojė specifikimet teknike tė mjetit, nėse janė nė pėrputhje me ato tė pėrcaktuara nė deklaratėn e paraqitur nė tender.

  3. Shoqėria “RA-MI KOMPANY” shpk:
  • Bazuar nė nenin 53 tė ligjit Nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr Prokurimin Publik” nuk ka lejuar autoritetin kontraktor tė verifikojė specifikimet teknike tė mjetit, nėse janė nė pėrputhje me ato tė pėrcaktuara nė deklaratėn e paraqitur nė tender.

  4. Shoqėria “R&R KOMPANY” shpk:
  • Bazuar nė nenin 53 tė ligjit Nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr Prokurimin Publik” nuk ka lejuar autoritetin kontraktor tė verifikojė specifikimet teknike tė mjetit, nėse janė nė pėrputhje me ato tė pėrcaktuara nė deklaratėn e paraqitur nė tender.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.48 - Dt.03-12-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.51 - Dt.24-12-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data