Open Procurement Albania

Riparim sistem vaditje ne forme shiu njesia administrative Voskop

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Institucioni Prokurues Ndermarrja e Sherbimeve Publike Korce
Objekti i Tenderit Riparim sistem vaditje ne forme shiu njesia administrative Voskop
Nr. Reference REF-95406-11-22-2018
Vlera / Fondi Limit 3 671 931,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 04-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues NIKA SHPK
VILDEV-CO SHPK & A.L-ASFALT SHPK
SARK SHPK
SHAMO CONSTRUCTION SHPK
ALB KORĒA 2002 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VILDEV - CO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 407 240,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2888688
  Data e lidhjes sė kontratės 28-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Shoqeria “NIKA” SH.P.K, per arsye se:
  • Operatori ekonomik nuk ka plotėsuar kėrkesat e dokumenteve standarte tė tenderit , kriteret e veēanta tė kualifikimit, kapaciteti teknik, pika 4, nė tė cilėn shprehimisht kėrkohet: “Njė punėsim mesatar i prej tė paktėn 22 (njezet e dy) personash, per periudhen Shtator 2017- Shtator 2018 e dokumentuar kjo me vertetimin e pageses se sigurimeve shoqerore dhe shendetesore nga administrata tatimore, prej te cileve shofere 2 (dy) persona . ”

  2. Shoqeria “SARK” SH.P.K, per arsye se:
  • Operatori ekonomik nuk ka plotėsuar kėrkesat e dokumenteve standarte tė tenderit , kriteret e veēanta tė kualifikimit, kapaciteti teknik, pika 4, nė tė cilėn shprehimisht kėrkohet: “Njė punėsim mesatar i prej tė paktėn 22 (njezet e dy) personash, per periudhen Shtator 2017- Shtator 2018 e dokumentuar kjo me vertetimin e pageses se sigurimeve shoqerore dhe shendetesore nga administrata tatimore, prej te cileve shofere 2 (dy) persona . ”

  3. Shoqeria “SHAMO CONSTRUCTION” SH.P.K, per arsye se:
  • Operatori ekonomik nuk ka shlyer detyrimet e maturuara tė energjise elektrike pėr muajin tetor 2018 nė kundėrshtim kjo me kriteret e veēanta tė kualifikimit .

  4. Shoqeria “ALB KORĒA 2002” SH.P.K, per arsye se:
  • Nuk ėshtė paraqitur dokumenti i kėrkuar Diplomė pėr inxhinierin Hidroteknik Z. A. H nė kundėrshtim kjo me kriteret e veēanta tė kualifikimit pika 4 ku mes tė tjerash kėrkohet: “... pėr efekt tė kryerjes sė punimeve nė tėrėsi, kėrkohet qė tė kete stafin inxhinierik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.02 - Dt.14-01-2019

  Riparim sistem vaditje ne forme shiu njesia administrative Voskop

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
  Institucioni Prokurues Ndermarrja e Sherbimeve Publike Korce
  Objekti i Tenderit Riparim sistem vaditje ne forme shiu njesia administrative Voskop
  Nr. Reference REF-93113-11-07-2018
  Vlera / Fondi Limit 3 671 931,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 08-11-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-11-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 19-11-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 25 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.47 - Dt.26-11-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data