Open Procurement Albania

RIKONSTRUKSION I RRUGEVE DHE QENDRES NE FSHATIN BILĒĖ, NJĖSIA ADMINISTRATIVE VELABISHT,BASHKIA BERAT

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Berat
Institucioni Prokurues Bashkia Berat
Objekti i Tenderit RIKONSTRUKSION I RRUGEVE DHE QENDRES NE FSHATIN BILĒĖ, NJĖSIA ADMINISTRATIVE VELABISHT,BASHKIA BERAT
Nr. Reference REF-05915-01-31-2019
Vlera / Fondi Limit 12 447 248,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues Spektri
Fled
Sark
Sireta 2F
Kevin Construksion
K.M.K & SINDER AB
TOTILA
Leon Konstuksion
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KEVIN CONSTRUKSION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 334 021,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Kohėzgjatja e kontratės ose afati kohor pėr ekzekutimin 12 jave vlera e plote dhe 4 jave vlera pjesore.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ankesa ka patur nga operatori ekonomik Kevin Construksion me Nr. 78 Prot date 01.04.2019.
  AK Bashkia Berat ka kthyer pergjigje ne daten.08.04.2019.Ne date 15.04.2019 ME Nr. prot 2031 vjen shkresa per dijeni Bashkise Berat dhe per ndjekje procedure KPP.
  Ne daten 21.06.2019 vjen vendimi I KPP. KVO ka bere rivleresim ne dt.26.06.2019,kishte ankes nga “Sark sh.p.k ne dt. 02.07.2019 dhe kthim pergjigje ne daten 08.07.2019.
  Pas kalimit te afatit te ankesave ne KPP, AK vazhdon me proceduren e njoftimit te fituesit.

  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. “Spektri” sh.p.k :
  Nuk ploteson kriteret e vendosura ne DST.

  2. “ Sireta 2F” Shpk :
  Nuk ploteson kriteret e vendosura ne DST.

  Arsyeja e Anulimit Nė bazė urdhėrit tė titullarit autoritetit kontraktor nr.589 datė 14.08.2019 ,protokolluar pranė Bashkisė Berat me nr. 4224 prot.14.08.2019 tė bėhet anullimi Pėr shkak te mungesės sė fondeve.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.33 - Dt.19-08-2019
  Apelime dhe Vendime tė KPP
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data