Open Procurement Albania

Blerje ushqime per konviktin e shkolles se mesme profesionale "A.Athanas"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandė
Institucioni Prokurues Zyra Ekonomike e Arsimit Sarande
Objekti i Tenderit Blerje ushqime per konviktin e shkolles se mesme profesionale "A.Athanas"
Nr. Reference REF-07635-02-12-2019
Vlera / Fondi Limit 916 667,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 26-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues 4S SHPK
SOFIA MYFTARI SHPK
SINANI TRADING SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk)
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 915 750,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “ 4S ” SHPK:
  • Operatori ekonomik "4S" SHPK ,nuk plotėson kriterin 2.3.Pėr kapacitetin teknik, pika 3.
  • Operatori ekonomik "4S" SHPK , nuk plotėson kriterin 2.3.Pėr kapacitetin teknik, pika 10 : " 10.Pėr artikullin vezė, operatorėt ekonomike duhet tė paraqesin kontratė furnizimi me shoqėri prodhuese tė produktit.Pėr kėtė tė paraqitet edhe ēertifikata e pronesise sė vendit tė ushtrimit tė aktivitetit, leja higjeno sanitare dhe liēensa nga QKL. , ",pasi nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.

  2. “ SOFIA MYFTARI ” SHPK :
  • Nuk plotėson kriterin 2.3.Pėr kapacitetin teknik, pika 3.
  • Operatori ekonomik " SOFIA MYFTARI "SHPK , nuk plotėson kriterin 2.3.Pėr kapacitetin teknik, pika 4 :"Operatori ekonomik pjesėmarrės tė ketė nė stafin e tij teknolog ushqimor me jo me pak se 5 vjet pune i pėrfshire ne list pagesat e shoqėrisė,per kete duhet te paraqitet: kontratė pune, diplomė, cv, librezė pune."
  • Operatori ekonomik " SOFIA MYFTARI "SHPK pėr plotėsimin e kriterit tė pikės 10 nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data