Open Procurement Albania

Materiale elektrike

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Institucioni Prokurues Ndermarrja e Sherbimeve Publike Korce
Objekti i Tenderit Materiale elektrike
Nr. Reference REF-08386-02-15-2019
Vlera / Fondi Limit 5 166 650,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 01-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ERVIN LUZI
KLOSI-R COMPANY
VASKE GAQI
HEST
ADENIS KASTRATI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HEST SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 878 145,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5853774
  Data e lidhjes sė kontratės 29-03-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “ERVIN LUZI” P. :

  • Operatori nuk vėrteton realizimin e furnizimeve te ngjashme sipas kritereve te vecanta te kualifikimit, kapaciteti teknik pika 2.3 e dokumenteve te tenderit .
  • Operatori nuk ka paraqitur vertetim per shlyerjen e detyrimeve te maturuara te energjise elektrike per muajin janar 2019 te cilat duhet te ishin shlyer brenda muajit shkurt 2019.

  2. “KLOSI-R COMPANY” SH.P.K:
  • Nuk jane paraqitur mostra te materialeve ne kundershtim me kriteret e vecanta te kualifikimit kapaciteti teknik pika 2 .
  • Nuk ka dorezuar mostrat brenda ketij afati do te sjelle skualifikimin e operatorit pjesemarres.

  3. “VASKE GAQI” P.F :
  • Nuk permbsh specifikimet teknike per materialet e kerkuara .

  3. “ADENIS KASTRATI” P.F :
  • Nuk jane paraqitur mostra te materialeve ne kundershtim me kriteret e vecanta te kualifikimit kapaciteti teknik pika 2 .
  • Operatori nuk ka paraqitur vertetim per shlyerjen e detyrimeve te maturuara te energjise elektrike per muajin janar 2019 te cilat duhet te ishin shlyer brenda muajit shkurt 2019.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.14 - Dt.08-04-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data