Open Procurement Albania

Rehabilitimi i Bulevardit Zogu i-rė.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i Bulevardit Zogu i-rė.

Burimi i financimit: vėnė nė dispozicion nga buxheti i Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2019, miratuar me VKB Nr. 159, datė 21.12.2018 “Pėr miratimin e programit buxhetor afat-mesėm 2019 – 2021 dhe detajimin e buxhetit tė Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2019.
Nr. Reference REF-13062-03-11-2019
Vlera / Fondi Limit 708 328 285,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Fusha SHPK
Hastoēi SHPK
Ed Konstruksion SHPK
GJIKURIA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 626,874,664.72 
  Data e shpalljes sė fituesit 05-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 18 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar Operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “Hastoēi” shpk :
  • Operatori ekonomik ”Hastoēi” shpk nuk plotėson gėrmėn ”b” tė pikės 2, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Operatori ekonomik duhet tė jetė i pajisur me Liēencė Profesionale tė shoqėrisė lėshuar nga Kėshilli Kombėtar i Restaurimit, pėr restaurimin e monumenteve tė arkitekturės.(Nė rast tė Bashkimit tė Operatorėve ekonomik, cdo anėtar i grupit duhet tė paraqesė Liēencėn Profesionale tė shoqėrisė lėshuar nga Kėshilli Kombėtar i Restaurimit)” pasi nuk ėshtė paraqitur kjo Licensė.
  • Operatori ekonomik ”Hastoēi” shpk nuk plotėson gėrmėn ”a” tė pikės 4, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ”Vėrtetim tė lėshuar nga Administrata Tatimore, ku tė specifikohet numri i punonjėsve pėr secilin muaj; per periudhen Shkurt 2018 - Shkurt 2019” pasi nuk ėshtė paraqitur vėrtetimi.
  • Operatori ekonomik ”Hastoēi” shpk nuk plotėson pikėn 3, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Kandidati ofertues duhet tė pėrcaktojė me anė tė njė deklaratė (nga Administratori i shoqėrisė) Drejtuesin Teknik tė punimeve….” pasi nuk ėshtė paraqitur deklarata.
  • Operatori ekonomik ”Hastoēi” shpk nuk plotėson pikėn 5, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit .
  • Operatori ekonomik ”Hastoēi” shpk nuk plotėson pikėn 8, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar minimalisht 14 (katermbedhjete) punonjės nga tė cilėt 8 (tetė) automakinist, 2 (dy) eskavatorist me goma, 2 (dy) eskavatorist me zinxhir, 2(dy) buldozerist” pasi nuk rezultojnė 14 punonjės tė sipėrkėrkuar tė punėsuar pranė kėsaj shoqėrie.
  • Operatori ekonomik ”Hastoēi” shpk nuk plotėson pikėn 17, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Operatori ekonomik duhet tė jetė i pajisur me liēencat e nevojshme (lėshuar nga QKL) pėr zbatimin e kontratės. Pėr kėtė duhet tė paraqesin liēencat” pasi nuk janė paraqitur: Liēencė pėr “Shėrbime ekspertize dhe/ose profesionale lidhur me pyjet dhe/ose kullotat” (lėshuar nga QKL) dhe Liēencė pėr “Prodhimi dhe/ose tregtimi i farnave dhe/ose fidaneve” (lėshuar nga QKL).
  • Operatori ekonomik ”Hastoēi” shpk nuk plotėson pikėn 18, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutim in e kontratė (Shtojca 10)” pasi nuk ėshtė paraqitur kjo dėshmi.

  2. Operatori ekonomik “Ed Konstruksion” shpk:
  • Operatori ekonomik ”Ed Konstruksion” shpk nuk plotėson gėrmėn ”b” tė pikės 2.3, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Pėrsa i pėrket aftėsisė teknike e profesionale, Operatori Ekonomik duhet tė pėrmbushė kėrkesat e mėposhtme minimale tė cilat vendosen nga Autoriteti Kontraktor” pasi kontrata e paraqitur pėr plotėsimin e punėve tė ngjashme nuk arrin vlerėn e pėrcaktuar.
  • Operatori ekonomik ”Ed Konstruksion” shpk nuk plotėson gėrmėn ”b” tė pikės 2, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Operatori ekonomik duhet tė jetė i pajisur me Liēencė Profesionale tė shoqėrisė lėshuar nga Kėshilli Kombėtar i Restaurimit, pėr restaurimin e monumenteve tė arkitekturės.(Nė rast tė Bashkimit tė Operatorėve ekonomik, cdo anėtar i grupit duhet tė paraqesė Liēencėn Profesionale tė shoqėrisė lėshuar nga Kėshilli Kombėtar i Restaurimit)” pasi nuk ėshtė paraqitur kjo Licensė.
  • Operatori ekonomik ” Ed Konstruksion” shpk nuk plotėson gėrmėn ”a” tė pikės 4, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Vėrtetim tė lėshuar nga Administrata Tatimore, ku tė specifikohet numri i punonjėsve pėr secilin muaj; per periudhen Shkurt 2018 - Shkurt 2019” pasi nuk arrin numrin e punonjėsve tė kėrkuar.
  • Operatori ekonomik ”Ed Konstruksion” shpk nuk plotėson Kriteret e Vecanta tė Dokumentave Standarte tė Tenderit pasi nuk ka paraqitur asnjė shtojcė.
  • Operatori ekonomik ”Ed Konstruksion” shpk nuk plotėson pikėn 5, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  • Operatori ekonomik ”Ed Konstruksion” shpk nuk plotėson pikėn 7, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar te pakten 30 (tridhjete) punonjės tė pajisur me dėshmi kualifikimi e sigurimit teknik, (tė vlefshme) lėshuar nga Inspektoriati Shtetėror Teknik dhe Industrial apo nga subjekte juridike private tė akredituara pėr ēertifikimin e punonjėsve, si mė poshtė” pasi nuk janė ėshtė paraqitur dokumentacion pėr 30 punonjės e kėrkuar.
  • Operatori ekonomik ”Ed Konstruksion” shpk nuk plotėson pikėn 8, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar minimalisht 14 (katermbedhjete) punonjės nga tė cilėt 8 (tetė) automakinist, 2 (dy) eskavatorist me goma, 2 (dy) eskavatorist me zinxhir, 2(dy) buldozerist” pasi nuk rezultojnė 14 punonjės tė punėsuar pranė kėsaj shoqėrie.
  • Operatori ekonomik ”Ed Konstruksion” shpk nuk plotėson pikėn 11, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ”Operatori ekonomik duhet tė paraqesė grafikun e punimeve tė detajuar sipas zėrave tė preventivit (Bashkėlidhur DST) tė shprehur nė afatin kohor tė pėrcaktuar nė dokumentat e tenderit” pasi nuk ėshtė paraqitur grafiku i punimeve.
  • Operatori ekonomik ”Ed Konstruksion” shpk nuk plotėson pikėn 17, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Operatori ekonomik duhet tė jetė i pajisur me liēencat e nevojshme (lėshuar nga QKL) pėr zbatimin e kontratės. Pėr kėtė duhet tė paraqesin liēencat” pasi nuk janė paraqitur: Liēencė pėr “Shėrbime ekspertize dhe/ose profesionale lidhur me pyjet dhe/ose kullotat” (lėshuar nga QKL) dhe Liēencė pėr “Prodhimi dhe/ose tregtimi i farnave dhe/ose fidaneve” (lėshuar nga QKL).
  • Operatori ekonomik ”Ed Konstruksion” shpk nuk plotėson pikėn 18, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutim in e kontratė (Shtojca 10)” pasi nuk ėshtė paraqitur kjo dėshmi.

  3. Operatori ekonomik “Gjikuria” shpk:
  • Operatori ekonomik ”Gjikuria” shpk nuk plotėson gėrmėn ”b” tė pikės 2.3, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Pėrsa i pėrket aftėsisė teknike e profesionale, Operatori Ekonomik duhet tė pėrmbushė kėrkesat e mėposhtme minimale tė cilat vendosen nga Autoriteti Kontraktor” pasi kontrata e paraqitur pėr plotėsimin e punėve tė ngjashme nuk arrin vlerėn e pėrcaktuar.
  • Operatori ekonomik ”Gjikuria” shpk nuk plotėson gėrmėn ”b” tė pikės 4, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: List pagesat e punonjesve sipas formatit qe kerkohet nga legjislacioni ne fuqi per periudhen Shkurt 2018 - Shkurt 2019 shoqėruar me formularet e deklarimit te pagesave pėr sigurimet shoqėrore dhe shendetesore, pasi nuk ka paraqitur Formularet e deklarimit te pagesave pėr sigurimet shoqėrore dhe shėndetėsore pėr periudhėn e kėrkuar.
  • Operatori ekonomik ”Gjikuria” shpk nuk plotėson pikėn 5, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit, pasi nuk ka stafin inxhinierik tė kėrkuar nė licensėn e shoqėrisė.
  • Operatori ekonomik ”Gjikuria” shpk nuk plotėson pikėn 7, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar te pakten 30 (tridhjete) punonjės tė pajisur me dėshmi kualifikimi e sigurimit teknik, (tė vlefshme) lėshuar nga Inspektoriati Shtetėror Teknik dhe Industrial apo nga subjekte juridike private tė akredituara pėr ēertifikimin e punonjėsve, pasi nuk ėshtė paraqitur dokumentacioni pėr 30 punonjės sipas grupeve tė kėrkuara.
  • Operatori Ekonomik ”Gjikuria” shpk nuk plotėson pikėn 14, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: Operatori ekonomik ofertues duhet tė paraqesė certifikatė ISO 39001 -2012 (e vlefshme). (Nė rastet e bashkimit tė operatorėve ekonomik, ēdo anėtar i grupit duhet tė paraqesė Ēertifikatėn ISO), pasi nuk ėshtė paraqitur kjo certifikate.
  • Operatori ekonomik ”Gjikuria” shpk nuk plotėson pikėn 18, tė Kapacitetit Teknik, tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: ” Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutim in e kontratė (Shtojca 10)” pasi nuk ėshtė paraqitur kjo dėshmi cka e bėn tė pamundur verifikimin e mjeteve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Nr.23 - Dt.10-06-2019
  Lidhja e Kontratės
  Listat struktura metalike - REHABILITIMI I BULEVARDIT ZOGU I

  GRAFIKU I PUNIMEVE

  Studim fotometrik elektrik - REHABILITIMI I BULEVARDIT ZOGU I

  RELACION I PUNIMEVE TOPOGRAFIKE

  RELACION STRUKTURAL


  Projekt i plote - facades

  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data