Open Procurement Albania

Loti I: Blerje dhe vendosje pjese kembimi per makinerite e renda te Ashp-se

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Bashkia Elbasan
Objekti i Tenderit Blerje dhe vendosje pjese kembimi per makinerite dhe makinat e sherbimit e ndare me lote; Marreveshje Kuader - me disa operatore ekonomike ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 18 muaj.

Loti I: Blerje dhe vendosje pjese kembimi per makinerite e renda te Ashp-se
Nr. Reference REF-14789-03-21-2019
Vlera / Fondi Limit 2 730 400,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 05-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Zeqiri
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ZEQIRI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,517,500
  Data e shpalljes sė fituesit 23-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2179440
  Data e lidhjes sė kontratės 08-05-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 18 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.3 - Dt.27-01-2020

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data