Open Procurement Albania

Shpenzime Mirembajtje Rruge Rurale, Kanalizime (Rikonstruksion i Rrugeve Rurale Bashkia Has)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Has
Institucioni Prokurues Bashkia Has
Objekti i Tenderit Shpenzime Mirembajtje Rruge Rurale, Kanalizime (Rikonstruksion i Rrugeve Rurale Bashkia Has)
Nr. Reference REF-19969-04-27-2019
Vlera / Fondi Limit 6 035 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 13-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues 2R-Group
LALA
SARK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LALA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 009 643,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7211571.6
  Data e lidhjes sė kontratės 03-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 25 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1.“2R-Group” SHPK :
  Nuk plotėson njė nga kriteret e DST, Kriteret e Veēanta, Kapaciteti ekonomik dhe financiar, pika 3 ku kėrkohej qė: ”3. Vertetim te leshuar nga autoritetet locale (ku operatori ka seline dhe aktivitetin sipas QKB) per shlyerjen e detyrimeve (taksave-trarifave) vendore te parashikuara nga Pushteti Vendor per vitin 2016, 2017 dhe 2018, ne vendet ku ka ushtruar aktivitet (sipas Ekstraktit). Ne rastin e bashkimit te operatoreve ēdo operator duhet te dorezoje kete vertetim dhe sipas vendodhjes”.

  2. “SARK” SHPK:
  Operatori Juaj Ekonomik, nė skedarin me emertimin Vertetim_xhiro_2016-2017-2018_08.05.2019, ka paraqitur vertetimin me nėnshkrim elektronik i cili ka pėrmbajtjen dhe destinacioni per nje object tjeter prokurimi, AK tjeter, datė tjetėr tenderimi, vendodhje tjetėr prokurimi, Citojmė: “Ky vėrtetim lėshohet pėr pjesėmarrjen nė tenderin qė zhvillohet nė datėn 2019-05-10, sipas ftesės sė bėrė nga enti prokurues (institucioni): Bashkia Gjirokaster, me objekt prokurimi: Sinjalistike rrugore, me vlerė: 5164114 Lekė, me vendndodhje nė Gjirokaster”(cfarė nuk janė plotėsuar kerkesa te DST, Kriteret e veēanta tė kualifikimit, pika 2.2 kapacitetin ekonomik dhe financiar).
  Ne paragrafin e fundit te Shtojcės 11, kerkohej: Tė gjithė dokumentat duhet tė jenė origjinalė ose kopje tė noterizuara tė tyre. Rastet e mos-dorėzimit tė njė dokumenti, ose tė dokumentave tė rreme e tė pasakta, konsiderohen si kushte pėr skualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.23 - Dt.10-06-2019

  Shpenzime Mirembajtje Rruge Rurale, Kanalizime(RIKONSTRUKSION I RRUGEVE RURALE BASHKIA HAS)

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Has
  Institucioni Prokurues Bashkia Has
  Objekti i Tenderit Shpenzime Mirembajtje Rruge Rurale, Kanalizime(RIKONSTRUKSION I RRUGEVE RURALE BASHKIA HAS)
  Nr. Reference REF-16053-03-31-2019
  Vlera / Fondi Limit 6 035 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 01-04-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-04-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 11-04-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 35 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.18 - Dt.06-05-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data