Open Procurement Albania

Rikonstruksion shkolla 9 vjecare Hajdar Dushi

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Institucioni Prokurues Bashkia Durres
Objekti i Tenderit Rikonstruksion shkolla 9 vjecare Hajdar Dushi
Nr. Reference REF-18150-04-15-2019
Vlera / Fondi Limit 67 612 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 16-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 14
Operatorė Konkurues NIKA SHPK
INA SHPK &A.L-ASFALT SHPK
ARKONSTUDIO SHPK &Ed Konstruksion SHPK
K A C D E D JA SHPK & ALTEC SHPK
K.M.K SHPK & Caushi M SHPK & SINDER AB SHPK & 2N SHPK & ALBKONSTRUKSION SHPK &SARDO SHPK
EURONDERTIMI 2000 SHPK
LIQENI VII SHPK & NDREGJONI SHPK
S I R E T A 2F SHPK
SHPRESA SHPK
RAFIN COMPANY SHPK & “B-93” SHPK &TOTILA SHPK
PEPA GROUP SHPK &JUNIK SHPK
LEON KONSTRUKSION SHPK
AIR KOMPONENT SHPK
ELDA-VL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIQENI VII SHA - Ndregjoni SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 55,806,699.00 
  Data e shpalljes sė fituesit 05-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 66391538
  Data e lidhjes sė kontratės 02-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 150 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. NIKA &Rroku GUEST :
  Ne formularin e ofertes ku eshte paraqitur dhe preventivi i punimeve, rezulton se mungojne 30(tridhjete) zera punimesh, e perkatesisht zerat me numer rendor nga 1(nje) deri ne 30(tridhjete) (bashkangjitur preventivi i operatoreve NIKA &Rroku GUEST.

  2. INA &A.L-ASFALT :
  - Operatori ekonomik ne bashkim AL-ASFALT ka paraqitur per Punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm, nje kontrate te vetme, e perfunduar me date 07.10.2016, e cila ka si objekt, rikonstruksion rruge dhe jo rikonstruksion shkolle objekt e kesaj procedure.

  3. Pėr operatoret ekonomik ne bashkim ARKONSTUDIO &ED KONSTRUKSION :
  - Nė DST Shtojca 12, pika 2.3 “Pėr kapacitetin teknik”, nė gėrmėn l, jane kerkuar:
  List pagesat sipas formulareve standarte pėr sigurimet, pėr gjashte muajt e fundit (Tetor, Nentor, Dhjetor te vitit 2018 dhe Janar, Shkurt, Mars te vitit 2019), ku numėri i punonjėsve tė jetė minimumi 62 persona me kohė tė plotė pune, pėrfshirė ketu, numrin e punonjėseve tė stafit sipas pikės “h”, “Stafi teknik i shoqėrisė” dhe punonjesit te cilet jane pjese perberse te pikes “g”, “Liēensa profesionale e shoqerisė”.
  Operatori ekonomik ne bashkim ED KONSTRUKSION ne Liēencen e tj profesionale te shoqerisė, Regjistruar ne Regjistrin themeltar qe nga data: 21.11.2018, njerin nga punonjesit e kesaj licence, e pikerisht, Drejtuesin Teknik: BLEDAR BREGU, nuk e ka perfshire ne List pagesat sipas formulareve standarte pėr sigurimet. Theksojme se operatori ekonomik ose punedhenesi ED KONSTRUKSION ka lidhur dhe nje “Kontrate Punesimi”, me daten 26.09.2018, pa afat, me punemarresin BLEDAR BREGU ne profesionin Inxhinier Hidroteknik, per te cilin nuk ka respektuar kushtet e kesaj kontrate ne lidhje kontributin e sigurimeve shoqerore dhe shendetsore. Punedhenesi kishte detyrimin qe ne baze te Ligjit “Per sigurimet shoqerore ne Republiken e Shqiperise” detyrohet te derdhe kontributin e sigurimeve shoqerore dhe shendetsore per cdo punemarres.

  4. K A C D E D J A &ALTEC :
  Operatori ekonomik ne bashkim ALTEC punonjesit te cilet jane pjese perberse te pikes “g”, “Liēensa profesionale e shoqerisė” e konkretisht drejtuesit teknik: Inxhinier Ndertimi Nevila Lalazi, Inxhinier Elektrik R. B., Inxhinier M. D. C. dhe inxhinier I. D., nuk jane me kohė tė plotė pune.

  4. K.M.K & Caushi M & SINDER AB & 2N & ALBKONSTRUKSION & SARDO :
  Operatoret ekonomik ne bashkim K.M.K & Caushi M & SINDER AB & 2N & ALBKONSTRUKSION & SARDO, nepermjet operatorit ne bashkim K.M.K, kane bere marreveshje bashkepunimi me distributor te prodhueseve te ketyre produkteve, por nuk kane paraqitur dokumenta teknike (prospekte teknike, katalog etj.), te cilat do te pasqyronin specifikimet teknike qė kėrkohen nė dokumentat e tenderit.
  KVO vendos qe bashkimi i operatoreve ekonomik K.M.K & Caushi M & SINDER AB & 2N & ALBKONSTRUKSION & SARDO te mos kualifikohet.
  5. EURONDERTIMI 2000 :
  Operatori ekonomik EURONDERTIMI 2000 per punonjesit e sipercituar nuk ka paraqitur dokumentacion per te vertetuar profesionin, kerkuar ne DST.
  - Nė DST Shtojca 12, pika 2.3 “Pėr kapacitetin teknik”, nė gėrmėn l, jane kerkuar:
  List pagesat sipas formulareve standarte pėr sigurimet, pėr gjashte muajt e fundit (Tetor, Nentor, Dhjetor te vitit 2018 dhe Janar, Shkurt, Mars te vitit 2019), ku numėri i punonjėsve tė jetė minimumi 62 persona me kohė tė plotė pune,
  Operatori ekonomik EURONDERTIMI 2000, mesatarisht per gjashte muajt e fundit e ploteson numrin 62 te punonjesve, por nuk jane me kohė tė plotė pune.

  6. S I R E T A 2F :
  Operatori ekonomik S I R E T A 2F per produktet: Dritare d/alumini plastike me dopio xham dhe Vetrate d/alumini plastike me dopio xham, ka paraqitur nje “KONTRATE FURNIZIMI”, e lidhur midis tij dhe prodhuesit “USLUGA” sh.p.k me adrese Tirane, ku ky i fundit merr persiper te furnizoje me produktet e sipercituara operatorin SIRETA 2F, por certifikata ISO 9001:2008 e prodhuesit “USLUGA” sh.p.k eshte e pa vlefshme, pasi vlefshmeria e saj ka perfunduar qe me daten 14.11.2018.
  Pėr produktet: Tre Kaldaja ēeliku dhe Pompe binjake, operatori ekonomik S I R E T A 2F ka bere marreveshje bashkepunimi me distributor te prodhueseve te ketyre produkteve, por dokumentat teknike (prospekte teknike, katalog etj.) i ka tė pa pėrkthyera dhe te pa noterizuara nė ato pjesė qė pasqyrojnė specifikimet teknike qė kėrkohen nė dokumentat e tenderit, kriter i kerkuar po ne shtojcen 12 te dokumentave te tenderit, ku thuhet: “Nėse gjuha e pėrdorur nė procedurė ėshtė gjuha shqipe, atėherė dokumentat nė gjuhė tė huaj duhet tė shoqėrohen me njė pėrkthim tė noterizuar nė gjuhėn shqipe”.

  7. RAFIN COMPANY & “B-93” & TOTILA :
  Nuk plotėson kriteret e vendosura ne DST.

  8. LEON KONSTRUKSION :
  Oferta ekonomike e operatorit LEON KONSTRUKSION, ka gabime aritmetike tek shumatoret qe e kalon vleren & 2% te vleres se ofertes dhe vlera 61’526’861 lekė e ofruar, pas korrigjimit shkon ne vleren 64’836’408 lekė.

  9. ELDA-VL
  Nuk ka paraqitur oferte.

  10. AIR KOMPONENT :
  Nuk ka paraqitur oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Relacion Konstruktiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2019
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data