Open Procurement Albania

Rikonstruksion i shkolles 9 vjecare dhe ndertim palestre Thumane

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Krujė
Institucioni Prokurues Bashkia Kruje
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i shkolles 9 vjecare dhe ndertim palestre Thumane.

Fondi limit : 58’892’767 (pesedhjete e tete milion e teteqind e nentedhjete e dy mije e shtateqind e gjashtedhjete e shtate) lekė pa t.v.sh financuar nga grantet qeveritare vene ne dispozicion me Vendimin nr 2 date 27.03.2019 te Komitetit te Zhvillimit te Rajoneve dhe te ardhurat e Bashkise Krujes sipas rregullave te bashkefinancimit .
Vlera e likujdimit per vitin 2019 eshte 25’323’890 (njezet e pese milion e treqind e njezet e tre mije e teteqind e nentedhjete) leke pa t.v.sh dhe 30’388’668(tridhjete milione e treqind e tetedhjete e tete mije e gjashteqind e gjashtedhjete e tete) leke me t.v.sh , ndersa diferenca do te likuidohet per vitin 2020 ne shumen prej 33’568’877 (tridhjete e tre milione e peseqind e gjashtedhjete e tete mije e teteqind e shtatedhjete e shtate) leke pa tvsh, dhe 40’282’652,4(dyzet milion e dyqind e tetedhjete e dy mije e gjashteqind e pesedhjete e dy presje kater) leke me t.v.sh
Nr. Reference REF-19039-04-19-2019
Vlera / Fondi Limit 58 892 767,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 23-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Eglenti SHPK & REGLI SHPK & SENKA SHPK
ELDA-VL
AIR KOMPONENT
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Eglenti SHPK - REGLI SHPK - SENKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 58,785,179
  Data e shpalljes sė fituesit 06-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 70542215
  Data e lidhjes sė kontratės 13-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. ELDA-VL ” sh.p.k:
  • Subjekti nuk ka paraqitur oferten ekonomike .

  2. AIR KOMPONENT
  • Subjekti nuk ka paraqitur oferten ekonomike .

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Nr.25 - Dt.24-06-2019
  Lidhja e Kontratės
  Vleresimi i Ndikimit ne Mjedis


  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data