Open Procurement Albania

Rruga Argjinatura Rruga Monte Karlo

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamėz
Institucioni Prokurues Bashkia Kamez
Objekti i Tenderit Rruga Argjinatura Rruga Monte Karlo
Nr. Reference REF-20133-04-30-2019
Vlera / Fondi Limit 35 573 194,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues KUPA
Liqeni VII
SHPRESA - AL
ARB &Trans -2010
ALESIO-2014
B93 II”
BE-IS
BEAN
Company Riviera 2008
EURO-ALB
Kacdedja
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Shpresa-Al SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 33 752 494,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 40502992.8
  Data e lidhjes sė kontratės 31-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 110 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Operatore te s’kualifikuar:
  1. “ALESIO-2014”shpk :
  • Automjeti i paraqitur si autobitumatrice me targe AA704PY, nga fotot nuk duket si mjet i tille pasi eshte paraqitur me foto vetem pjesa ballore e mjetit. Nderkohe mjeti ne fjale i eshte dhene me qira shoqerise Alko Impex me kontrate nr.8728 rep, date 04.10.2018 per nje periudhe 3 vjecare. Po me te njejten kontrate mjeti me targe AA526SV dhene me qira Alko Impex Mjeti AA539XJ dhene me qira Alko Impex, mjetet te cilat jane paraqitur nga Alko Impex prane Bashkise Kamez ne tenderin me objekt "Rehabilitimi i Diges se Rezervarit Paskuqan" Nuk ka paraqitur numrin e kerkuar te punjonesve sipas pikes 7 te KVK-se.

  2. “Kupa”shpk:
  • Mjetet e deklaruara ne shtojcen 10 jane deklaruar edhe ne procedura te tjera prokurimi te zhvilluara nga autoriteti kontraktor Bashkia Kamez.

  3. “ARB &&Trans -2010”shpk :
  • Mjetet e deklaruara ne shtojcen 10 jane deklaruar edhe ne procedura te tjera prokurimi te zhvilluara nga autoriteti kontraktor Bashkia Kamez.

  4. “BE-IS”shpk :
  • Operatori ekonomik ka deklaruar mbi 1.000.000.000 leke pune, nderkohe qe sipas shtojcave te paraqitura deklaron se makinerite jane te paangazhuara ne kontrata te tjera, deklarimet te cilat e bejne te pabesueshem operatorin ekonomik ofertues per realizimin e objektit ne fjale.
  • Mjeti me targe AA176HN eshte autobot nafte dhe jo uji siē kerkohet ne KVK,
  • Nuk ka paraqitur kontrate qiraje me 2T shpk per mjetet AA285OO dhe TR6504J.
  • Mjeti me targe AA 095 VO eshte autobot nafte

  5 “BEAN”shpk :
  • Automjeti me targe AA482OS, i marre me qira me kontrate nr.323rep, date 30.05.2019 eshte autobot nafte dhe jo autobitumatrice. Bashkengjitur kesaj kontrate eshte fatura tatimore nr.263, date 30.05.2019 per sprucator emulsion, blere nga operatori ekonomik Varaku E.
  • Paraqitja e dokumentave te pasakta per efekt kualifikimi, perben shkak per skualifikim

  6. “EURO-ALB”shpk :
  • Mjetet e marra me qira nga Varaku jane deklaruar nga ky operator ekonomik per objektin Rruga Drini Bathore.

  7. Kacdedja”shpk:
  • Mjetet e deklaruara jane angazhuar edhe ne objekte te tjera per te cilat eshte lidhur kontrate sipermarrjeje me Bashkine Kamez.

  8.“Company Riviera 2008”shpk K81716011V Emri i plotė i shoqėrisė numri i NIPT-it Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme: • Mjetet me targe AEMT76, TR1667S, AEMT75, AA404JN,AA783CB jane paraqitur edhe ne tenderin me objekt Ndertim Rruga Leskoviku.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data