Open Procurement Albania

Ndertim i palestres dhe ambjenteve sportive, shkolla 70-Vjetori i Pavarsise.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Fushė-Arrėz
Institucioni Prokurues Bashkia Fushe Arrez
Objekti i Tenderit Ndertim i palestres dhe ambjenteve sportive, shkolla 70-Vjetori i Pavarsise.
Nr. Reference REF-20284-05-02-2019
Vlera / Fondi Limit 41 295 043,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 07-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ELDA-VL
PEPA GROUP & JUNIK
VLLAZNIA NDERTIM IS & NDREGJONI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PEPA GROUP - JUNIK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 39 253 838,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 8 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatorin Ekonomik, “EDLA-VL” sh.p.k :
  Nuk ka paraqitur oferete ekonomike.

  2. “VLLAZNIA NDERTIM IS” sh.p.k, dhe "NDREGJONI" shpk:
  • Mungojne 5 (pese) puntore krahu, te kerkuar ne DST, pika 2.3, pika 1, Stafi Teknik, paragrafi 4 "Operatori Ekonomik duhet te kete te punesuar dhe te shoqeruar me listpagesa perkatese tre muajit e fundit..." pika 14 Punetor Krahu 5..." stafi teknik i mesiperm duhet te kete deshmi te kualifikimit te sigurimit teknik...", pra mungojne Punetore e krahut te pajisur me deshmi te kualifikimit te sigurimit teknik.
  • Me date 21.06.2019 ne sistemin e APP erdhi Deklarate e terheqjes nga tenderi me objekt: "Ndertim i Paletres IS shpk, deklarate e cila erdhi edhe ne shkrese zyrtare e cila u protokollua me Nr.1932 Prot, date 21.06.2019, ora 15:00 ne Bashkine Fushe-Arrez, deklarate ne te cilen operatori ekonomik citon se arsyeja e terheqjes eshte keqllogaritja e vleres se ofertes se dhene, ku terhiqen nga oferta e dhene ne proceduren qe u zhvillua me date 07.06.2019, nga Autoriteti Kontraktor Bashkia Fushe-Arrez me objekt: Ndertim i palestres dhe ambjenteve sportive, shkolla 70-Vjetori i pavarsise" me fond limit: 41,295,043 (dyzet e nje milion e dyqind e nentedhjete e pese mije e dyzet e tre) leke pa TVSH.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data