Open Procurement Albania

Rehabilitim i digaes rezervuari paskuqan

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamėz
Institucioni Prokurues Bashkia Kamez
Objekti i Tenderit Rehabilitim i digaes rezervuari paskuqan
Nr. Reference REF-20135-04-30-2019
Vlera / Fondi Limit 54 029 760,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 05-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Vllaznia Ndertimi I.S & Ndregjoni
Liqeni VII
Alko Impex General Construksion”& “2 T
Shendelli
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VLLAZNIA NDERTIM I.S
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 53 221 580,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 63865896
  Data e lidhjes sė kontratės 31-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 175 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa NUk ka pasur ankesa.
  Operatore te s’kualifikuar:
  1. “ Liqeni VII”sha :
  Operatori ekonomik, nuk ploteson numrin e mekainerive te kerkuara ne KVK, numrin e inxhiniereve si dhe numrin e specialisteve te kerkuara ne KVK

  .2. “Shendelli”shpk :
  • Operatori ekonomik ofertues nuk ka paraqitur asnje dokumentacion te kerkuar ne DST.

  3. “Alko Impex General Construksion”& “2 T”shpk :
  Nė kontratėn e qirasė nr. 8722 rep dhe nr.6154 kol sė lidhur me shoqėrinė Rej sh.p.k nuk pėrcaktohen tė dhėnat pėr mjetet e marra me qira por thjesht shėnohet emėrtimi. Pėr mjetet e marra me qira nuk tregohen target, numėri i shasisė, numėri i faturave tatimore apo zhdoganimit pėr mjetet qė nuk shėnohen nė regjistra publik.
  Operatori Alko Impex General Construction nuk ka paraqitur inxhinier ndėrtimi, inxhinier hidroteknik dhe inxhinier gjeodet i cili ėshtė nė licensėn profesionale tė shoqėrisė dhe ėshtė tė paktėn 12 muajt e fundit e listėpagesat e shoqėrisė.
  . Operatori Alko Impex General Construction nuk e pėrmbush pikėn 2.3.2 tė Kritereve tė Veēanta tė Kualifikimit.

  3. Bashkimi i Operatorwve Ekonomikw “Alko Impex General Construction dshh & 2 T sh.p.k” nuk e pėrmbush pikėn 2.3.6 tė Kritereve tė Veēanta tė Kualifikimit.
  - Nuk janė paraqitur sipas pikės 2.3.6 tė DST stafi Inxhinier Hidroteknik dhe Inxhinier Mekanik.
  - Nuk ėshtė paraqitur numrin e plotė i manovratorėve tė kėrkuar si automakiniste, eksavatoristė dhe buldozerist.
  - Nuk ėshtė paraqitur stafi i kėrkuar i punėtorėve si elektricist, karpentiere, hekurkthyes, saldator, punonjės konstruksione metalike, punonjės specialist ndėrtimi.
  - Nuk janė paraqitur teknikėt e ndėrtimit dhe tekniku gjeodet.
  4. Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “Alko Impex General Construction dshh & 2T sh.p.k” nuk ka pėrmbushur pikėn 2.3.9 tė kritereve tė veēanta tė kualifikimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data