Open Procurement Albania

Sistemim asfaltim i rruges se varrezave Balldre

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lezhė
Institucioni Prokurues Bashkia Lezhe
Objekti i Tenderit Sistemim asfaltim i rruges se varrezave Balldre
Nr. Reference REF-20579-05-06-2019
Vlera / Fondi Limit 6 665 120,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 20-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Nika
"DRINI A" & VARAKU.E SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "DRINI A" - VARAKU.E SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 886 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7063800
  Data e lidhjes sė kontratės 03-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1- Nika shpk :
  OE Nika sh.p.k. nuk ka paraqitur :
  Deshmi e perfundimit te kualifikimit perkates per njerin nga tekniket e ndertimit , kriter ky i kerkuar ne piken 2.3.3. germa d te kritereve tre vecanta te kualifikimit.
  Nuk ka paraqitur dokumentacion per te provuar se ka te punesuar punonjes te kualifikuar me Deshmi Kualifikimi te Sigurimit Teknik e leshuar nga nje trup ēertefikuese e akredituar ne RSH-se, 2 teknik ndertimi , 4 punonjes karpentjer dhe 3 manovratore , si dhe 15 punonjes te certefikuar per rregullat e sigurimit teknik kriter I kerkuar ky ne piken 2.3.3. germa d e kritereve te vecanta te kualifikimit . Deshmite e kualifikimit per sigurimin teknik te paraqituar nga OE ne plotesim te ketij kriteri e kane mbaruara afatin e vlefshmerise se tyre me date 15.05.2019 pra ne daten e hapjes se ofertave nuk jane te vlefshme.
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin per nje ing te pasiur me Ēertefikate per trajnimin si pergjegjes i sigurise ne kantjere i mbeshtetur ne legjislacionin shqiptar per sigurine ne pune, Leshuar nga nje organizem certefikimi i pavarur i njohur nga sistemet e standartizimit kombetar ose nderkombetar dhe i regjistruar prane drejtorise se akreditimit ne ME ne RSH-se, i cili duhet te figuroje ne listapagesat e e shoqerise per 6 muajt e fundit nga data e hapjes se ofertave, kriter ky I kerkuar ne piken 2.3.3. germa e e kritereve te vecanta te kualifikimit. Certefikata e paraqitur ne plotesim te ketij kriteri nga OE eshte per juristin Gj. N. dhe jo per njerin Ing sic eshte kerkuar nekriteret e vecanta kualifikuese.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.23 - Dt.10-06-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data