Open Procurement Albania

Kryerja e procesit te regjistrimit fillestar te pasurive te paluajtshme ne Zonen Kadastrale 1451, ne juridiksionin e Bashkise Fier

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Fier
Institucioni Prokurues Bashkia Fier
Objekti i Tenderit Kryerja e procesit te regjistrimit fillestar te pasurive te paluajtshme ne Zonen Kadastrale 1451, ne juridiksionin e Bashkise Fier
Nr. Reference REF-21140-05-08-2019
Vlera / Fondi Limit 12 900 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 03-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues DATECH
’Land & CO’ & ‘Ave Consulting’
Operator Ekonomik Kontraktues
 • DATECH
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12 800 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 15360000
  Data e lidhjes sė kontratės 23-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1. Bashkimi i operatoreve ekonomik “’Land & CO’ & ‘Ave Consulting’” sh.p.k:
  • Nuk eshte plotesuar konform kerkesave “Deklarata mbi permbushjen e kritereve te pergjithshme” nga Shoqeria “AVE Consulting” Shpk.
  • BOE nuk ploteson kerkesen tek Kriteret e Veēanta te kualifikimit (KVK), Kapaciteti teknik, pika 1, mbi pervojen e meparshme konform VKM Nr.914 date 29.122014 “Mbi rregullat e prokurimit publik” i ndryshuar, neni 74, pika 3: Secili prej anėtarėve tė kėtij bashkimi duhet tė pėrmbushė kėrkesat ligjore, tė parashikuara nė nenin 45 tė LPP dhe ato tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit. Kėrkesat ekonomike, financiare, profesionale dhe ato teknike duhet tė pėrmbushen nga i gjithė bashkimi, nė pėrputhje me pėrqindjen e pjesėmarrjes nė punė, shėrbim apo furnizim, tė pėrcaktuara nė akt marrėveshje.
  • BOE nuk ka plotesuar kerkesen tek Kriteret e Veēanta te kualifikimit, Kapaciteti teknik, pika 2, per te pershkruar ne Metodologjine e punes kapacitetin e tij aktuale teknologjike, perfshire hardware dhe software ... etj”. BOE nuk ka pershkruar ne Metodologjine e realizimit te Projektit kapacitetin e tij aktuale teknologjike, perfshire hardware dhe software, si servera, storage, kompjutera, scanera profesional, software GIS, software per hedhjen dhe perpunimin e te dhenave, software per kontrollin e proceseve hartografike dhe juridike te pasurive qe do te trajtohen te cilat ai do ti veje ne dispozicion per realizmin e projektit.
  • BOE “Land&Co” Shpk & “AVE Consulting” Shpk nuk ploteson kerkesen tek Kriteret e Veēanta te Kualifikimit (KVK), pika 6, qe BOE duhet te kete te punesuar prej nje periudhe jo me pak se 1vit, 1 jurist me experience ne fushen e regjistrimit te pasurive te paluajtshme.
  • OE “AVE Consulting” Shpk nuk ka asnje specialist ne sistemet hartografike e GIS sipas % se kontrates se bashkepunimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.30 - Dt.29-07-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data