Open Procurement Albania

Rikonstruksion i rrugeve ne Njesite Administrative

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Gramsh
Institucioni Prokurues Bashkia Gramsh
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i rrugeve ne Njesite Administrative
Nr. Reference REF-20994-05-08-2019
Vlera / Fondi Limit 11 937 694,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 20-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Nika
Rafin Company” sh.p.k &“Meteo
Shėndelli
Viante Konstruksioni
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RAFIN COMPANY SHPK - METEO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11 379 840,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm :

  1. Operatori ekonomik - “Nika” sh.p.k, :
  • Vertetimi per shlyerjen e detyrimeve te energjise elektrike date 25.04.2019 nuk perfshin detyrimet e maturuara te energjise lektrike per muajin prill 2019 ne kundershtim me nenin 26/7/c Pėr tė provuar pėrmbushjen e kriterit pėr kapacitetet financiare dhe ekonomike, autoriteti kontraktor kėrkon: Pėr tė provuar pėrmbushjen e kriterit pėr kapacitetet financiare dhe ekonomike, autoriteti kontraktor kėrkon:c)njė vėrtetim qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.

  • Ka detyrime te pashlyera ndaj bashkise Gramsh nė masėn 1 373 607 lekė si dėm ekonomik i lėnė kėtij subjekti nga ana e KLSH-sė nė raportin Pėrfundimtar tė Auditimit tė vitit 2017.
  • Nuk ka dorėzuar liēencėn profesionale nga Qėndra Kombėtare e Liēensimit (QKL) Kodi III.2.B “Grumbullim, Transportim, Ruajtje, e mbetjeve Urbane” nė kundėrshtim me pikėn 2.3.12 tė kritereve tė vecanta tė kualifikimit.
  • Nuk ka dorėzuar liēencėn profesionale nga Qėndra Kombėtare e Liēensimit (QKL) Kodi III.1.A “StacionTransferimi per mbetjet jo te rrezikshme” nė kundėrshtim me pikėn 2.3 13. tė kritereve tė vecanta tė kualifikimit.

  2. Operatori ekonomik - “Viante Konstruksion ”sh.p.k, pėrkatėsisht pėr arsyet:
  • Nga ana e Komisionit te Vleresimit te Ofertave konstatohet se ky OE nuk ka dorezuar ne SPE asnje nga dokumentat lidhur me kualifikimin tekniko-ligjor te kerkuar ne Kriteret e Pergjithshme dhe te Vecanta te Kualifikimit te pershkruara ne DST,si dhe nuk ka dorėzuar ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data