Open Procurement Albania

Sistemim asfaltim i rruges se varrezave Zojs dhe Mabe

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lezhė
Institucioni Prokurues Bashkia Lezhe
Objekti i Tenderit Sistemim asfaltim i rruges se varrezave Zojs dhe Mabe
Nr. Reference REF-21139-05-08-2019
Vlera / Fondi Limit 4 346 150,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 21-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues DRINI A & VARAKU-E
Nika
ia Uleza Ndertim
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ULEZA NDERTIMI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 299 400,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5159280
  Data e lidhjes sė kontratės 07-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1- "DRINI A" shpk & "VARAKU-E" shpk :
  Me date 08.05.2019 ka paraqitur ne SPE ne seksionin e kerkesave, kerkesen per terheqjen nga gara per prokurimin me kete objekt.

  2- Shoqeria Nika shpk :
  OE Nika sh.p.k. nuk ka paraqitur :
  Deshmi e perfundimit te kualifikimit perkates per njerin nga tekniket e ndertimit , kriter ky i kerkuar ne piken 2.3.3. germa d te kritereve tre vecanta te kualifikimit.
  Nuk ka paraqitur dokumentacion per te provuar se ka te punesuar punonjes te kualifikuar me Deshmi Kualifikimi te Sigurimit Teknik e leshuar nga nje trup ēertefikuese e akredituar ne RSH-se, 2 teknik ndertimi ,2 punonjes karpentjer dhe 2 manovratore , si dhe 10 punonjes te certefikuar per rregullat e sigurimit teknik kriter I kerkuar ky ne piken 2.3.3. germa d e kritereve te vecanta te kualifikimit .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.23 - Dt.10-06-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.24 - Dt.17-06-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data