Open Procurement Albania

Rikonstruksion i Trotuareve Unaza e qytetit Prrenjas

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Prrenjas
Institucioni Prokurues Bashkia Prrenjas
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i Trotuareve Unaza e qytetit Prrenjas
Nr. Reference REF-20968-05-08-2019
Vlera / Fondi Limit 10 099 897,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 20-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues Meni SHPK
Sark SHPK
Anbi SHPK
Avduli SHPK
B-93 SHPK
Bajrami N SHPK
Nika SHPK
Rej SHPK
Sardo SHPK
Shamo Construction SHPK
Shendelli SHPK
Vllaznia Ndertim I.S SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Meni SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 193 676,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7432411.2
  Data e lidhjes sė kontratės 05-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 13 javė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 20.06.2019.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “B-93” sh.p.k :
  OE ka deklaruar se drejtues teknik i punimeve eshte Ing.Ediola Malaj. OE nuk ka paraqitur kontraten e punes dhe diplome per punonjesen e mesiperme sic kerkohet ne piken 2.3.3 te kapacitetit teknik ne DT.
  Per mjetin me targa AA431LC nuk ka paraqitur certifikaten e transportit te mallrave te kerkuar ne piken 2.3.11 te kritereve te vecanta te kualifikimit.
  Ne mjetin FR8664C nuk ka paraqitur certifikaten e transportit te mallrave te kerkuar ne piken 2.3.11 te kritereve te vecanta te kualifikimit.

  2. Operatori ekonomik “Nika” shpk :
  OE nuk ka paraqitur certifikaten PASS 99-2012 te kerkuar ne dokumentat e tenderit ne piken 2.3.10 te Kritereve te Vecanta te Kualifikimit: “2.3.10. Operatori ekonomik duhet tė paraqesė:Ēertifikatė PASS 99-2012 (e vlefshme). Nė rastet e bashkimit tė operatorėve ekonomikė, duhet tė pėrmbushen nga i gjithė bashkimi, nė pėrputhje me pėrqindjen e pjesėmarrjes nė shėrbim tė pėrcaktuara nė akt marrėveshje).Operatori ekonomik ofertues duhet te kete certifikata cilesie ne gjuhen shqipe, ose perkthyera dhe te noterizuara, nė pėrputhje me objektin e prokurimit, lėshuar nga nje organ i vleresimit te konformitetit, i akredituar nga organizmi kombetar i akreditimit ose nga organizma nderkombetare akreditues, te njohur nga Republika e Shqiperise/ose ekuivalente”.
  OE ka paraqitur mjetin me targe AA371SE per te cilen nuk ka para qitur certifikate per transport mallrash.
  OE ka paraqitur mjetin me targe SH6271E per te cilen nuk ka paraqitur certifikaten e pronesise se mjetit dhe certifikaten per transport mallrash.
  OE ka paraqitur mjetin me targe ABMT48 per te cilen nuk ka apraqitur policen e sigurimit te mjetit, certifikaten per transport mallrash.
  3. Operatori ekonomik “Rej” shpk :
  Nuk ka paraqitur punonjes teknik ndertimi sic kerkohet ne piken 2.3.7 te kritereve te vecanta te kapacitetit teknik.
  Ka paraqitur si drejtues teknik te punimeve Ing.Silvan Deda qe ne licensen e shoqerise nuk rezulton ky emer por rezulton nje inxhiniere me emer tjeter Silvana Dede.
  Per mjetin AA449OE nuk ka paraqitur certifikaten per transport te mallrave.
  OE nuk ka paraqitur asnje mjet kamioncine me kapacitet 3.5-7.5 ton te kerkuar ne piken 2.3.11 te kapacitetit teknik.

  4. Operatori ekonomik “Sark”shpk :
  Per punonjesin teknik ndertimi te kerkuar ne piken 2.3.7 te kritereve te vecanta te kapacitetit teknik ne rastin konkret Z.Agim Kajolli, per kete punonjes nuk eshte paraqitur certifikata/diploma profesionale. Ka paraqitur mjetin AA 455 GJ i cili ne dokumentat si leje qarkullimi, police sigurimi si dhe certifikaten e pronesise se mjetit rezulton ne pronesi te BBF.
  Per kete mjet eshte paraqitur kontrate sherbimi nr.3710 rep. date 27.12.2018 te noterizuar me ane te se ciles shtetasi Bardhul Kalivaci ne cilesine e pronarit te mjetit jep ne perdorim mjetin me targe AA455GJ kompanise “Sark” shpk.
  Por ne dokumentat e dorezuar ne sistem rezulton se pronar i mjetit rezulton B.B.F dhe jo Bardhul Kalivaci, si rrjedhim KVO vlereson si te pasakta keto dokumenta pasi per te njejtin mjet rezultojne 2 pronare te ndryshem.

  5. Operatori ekonomik “Sardo” shpk :
  Per mjetin FR0456D mungon certifikata e pronesise se mjetit dhe certifikata per transport mallrash.
  Per mjetin AA451LF mungon certifikata e pronesise se mjetit dhe certifikata per transport mallrash.
  Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstaton se oferta nuk pėrmban tė gjithė dokumentacionin e kėrkuar nė dokumentet e tenderit, referuar listės sė kėrkesave tė tenderit, nė mbėshtetje tė pikės 3 tė nenit 66 tė VKM Nr.914, datė 29.12.2014 “ Pėr Miratimin e Rregullave tė Prokurimit Publik”.

  6. Operatori ekonomik “Shendelli” sh.p.k :
  Ka paraqitur formular oferte shume te larte dhe qe shuma e tij nuk perputhet me shumen ne preventivin e paraqitur ne SPE per kete procedure prokurimi. Referuar nenit 66 pika 4 tė VKM Nr.914, datė 29.12.2014 “Pėr Miratimin e Rregullave tė Prokurimit Publik” percaktohet se: “Nėse ka ndonjė mospėrputhje, ndėrmjet ēmimit pėr njėsi dhe ēmimit total, qė del nga shumėzimi i ēmimit tė njėsisė me sasinė, ēmimi i njėsisė mbizotėron dhe ēmimi total korrigjohet nė bazė tė tij. “Ofertat me gabime aritmetike refuzohen, kur shumat absolute tė tė gjitha korrigjimeve janė mė shumė se ± 2% e vlerės sė ofertės ekonomike tė ofruar”.
  Nga perllogaritja e bere rezulton se gabimi aritmetik eshte shume here me i madh se 2% e vlerės sė ofertės ekonomike tė ofruar.
  Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstaton se oferta nuk pėrmban tė gjithė dokumentacionin e kėrkuar nė dokumentet e tenderit, referuar listės sė kėrkesave tė tenderit, nė mbėshtetje tė pikės 3 tė nenit 66 tė VKM Nr.914, datė 29.12.2014 “ Pėr Miratimin e Rregullave tė Prokurimit Publik”.

  7. Operatori ekonomik “Vllaznia Ndertim I.S” sh.p.k :
  Ka paraqitur oferte ekonomike me gabime aritmetike. Oferta e perllogaritur nga OE eshte 7,545,230 leke pa TVSH, nderkohe qe nga perlllogaritjet e bera nga KVO rezulton se shuma e preventivit kap vleren prej 8,665,230 leke pa TVSH.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.28 - Dt.15-07-2019
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data