Open Procurement Albania

Rikonstruksion i rruges Lagjia Kukaj ,Bashkia Puke

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pukė
Institucioni Prokurues Bashkia Puke
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i rruges Lagjia Kukaj ,Bashkia Puke
Nr. Reference REF-21828-05-14-2019
Vlera / Fondi Limit 40 869 589,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 17-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 14
Operatorė Konkurues DELIA IMPEX
B-93”
Kevin Contruksion
Nika
Pepa Group
Shendelli
Shamo Construksion
Biba X
Liqeni VII
Sireta 2F
SMO UNION
Denis 05
Lala
Alesio 2014
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHENDELLI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 30 959 400,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 7 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Me date 07.10.2019 ka ardhur nje ankim nga op.ekonomik “Kevin Konstruksion”sh.p.k dhe me date 08.10.2019 ka ardhur ankimi nga op.ekonomik “Delia Impex”sh.p.k.Titullari i AK me date 08.10.2019 ka bere pezullim e procedures se prokurimit dhe percaktimin e komisionit per shqyrtimin e ankesave te ardhura.
  Me date 15.10.2019 ju eshte kthyer pergjigje ne sistemin elektronik 2 op.ekonomik ku ju eshte refuzuar ankimi i bere.Pas perfundimit te afatit ne ankimit ne KPP dhe ankime ska pasur vazhdon procedura.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “DELIA IMPEX”sh.p.k:
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 4) per certifikatat iso ku specifikohet qarte se ēertifikatat duhet te jene te vlefshme brenda periudhes se vlefshmerise se kontrates ndersa ēertifikatat e paraqitura nga Delia Impex ju mbaron afati vlefshmerise ne gusht 2019 dhe afati i kontrates eshte 7 muaj.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 6) pasi per Inxhinierin e ndertimit zj. F.M ka paraqitur vertetim dhe jo diploma sic kerkohet ne DST.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)pasi ska paraqitur eskavator me goma se bashku me gjithe dokumentacionin tekniko ligjor qe kerkohet ne DST por ka paraqitur eskavator me zingjir.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9) Tek dokumentacioni I paraqitur per Fadromen me targe AA 270 CD mungon dokumenti per pagesen takses se qarkullimit sic kerkohet ne DST per cdo mjet me goma.
  • Nuk ka kthyer asnje sqarim ne lidhje me kerkesen e bere nga AK per sqarime per oferte anomalisht te ulet per te argumentuar uljen e madhe qe ka bere me ane te ofertes se tije.
  • Eshte debitor per punime te pa kryera ne objekte ne Bashkine Puke sipas raportit perfundimtar te klsh ne Bashkine Puke.

  2. “B-93” sh.p.k :
  • Nuk ka kthyer asnje sqarim ne lidhje me kerkesen e bere nga AK per sqarime per oferte anomalisht te ulet per te argumentuar uljen e madhe qe ka bere me ane te ofertes se tije. • Eshte shpallur fitues ne nje tjeter prokurim ne Bashkine Puke me objekt “Rehabilitim kanali vadites” ku ka deklaruar te njejtat mjete dhe drejtues teknik qe do jene prezent ne 2 objekte prandaj nuk garanton edhe zbatimin e kesaj kontrate.

  3. “Kevin Contruksion “sh.p.k :
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9) Tek dokumentacioni i paraqitur per Fadromen me targe ABMT 07 mungon dokumenti per pagesen takses se qarkullimit sic kerkohet ne DST per cdo mjet me goma.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9) Tek dokumentacioni i paraqitur per mjetin Autobot me targe AA 817 RL mungon dokumenti per pagesen takses se qarkullimit sic kerkohet ne DST per cdo mjet me goma.

  4. “Nika” sh.p.k:
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 4) per certifikatat iso ku specifikohet qarte se ēertifikatat duhet te jene te vlefshme brenda periudhes se vlefshmerise se kontrates ndersa ēertifikatat e paraqitura nga Nika ju mbaron afati vlefshmerise ne 20.09.2019 dhe afati i kontrates eshte 7 muaj.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)pasi ska paraqitur eskavator me goma se bashku me gjithe dokumentacionin tekniko ligjor qe kerkohet ne DST por ka paraqitur eskavator me zingjir.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)pasi makineria asfaltoshtruse e marre me qira nga subjekti “ELEKRI&CO”sh.p.k me nr. Nipti J74818825K ne baze te zhdoganimit nuk rezulton ne pronesi te ketij subjekti port e nje subjekti tjeter “BG”sh.p.k me kte nr. Nipti J74517801T ne emer te z.A.L.Po ashtu dhe rruli figuron ne baze te akt cdoganimit prone e subjektit “BG”sh.p.k me kte nr. Nipti J 74517801 T.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)pasi makineria greider e marre me qira nga subjekti “ELEKRI&CO”sh.p.k me nr. Nipti J74818825K ne baze te zhdoganimit nuk rezulton ne pronesi te ketij subjekti port e nje subjekti tjeter “BG”sh.p.k me kte nr. Nipti J74517801T ne emer te z.A.L.

  5. “Pepa Group” sh.p.k:
  • Nuk ploteson piken 2.3/1/a “Punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm me vlerė jo mė tė vogėl se 50% e vlerės sė pėrllogaritur pasi per punime te ngjashme ska paraqitur kontraten e lidhur mes subjekteve BOE “Company Riviera 2008”&”Kacdedja”me Bashkine Fushe Arrez pasi ato jane kontraktues direkt per punimet.
  • Po ashtu ne kontraten e Nenkontraktimin nr.1853/1 date 31.07.2017nuk ka te pasqyruar perqindjen e nenkontraktimit qe ka marre subjekti Pepa Group ,kjo pirqendje nuk eshte e pasqyruar as ne kerkesen drejtuar Bashkise Fushe Arrez nga subjekti “Company Riviera 2008”dhe as ne pergjigjen e Bashkise qe ka miratuar Nenkontraktimin.Kujotjme se ne baze te nenit 75 pika 3 te VKM nr.914 date 29.12.2017 nenkontraktimi nuk mund te jete ne asnje rast me i madh se 40 % e vleres se kontrates.Ne kontraten tuaj nuk eshte specifikuar fare perqindja qe do merrni per nenkontraktim.
  • Nuk ploteson piken 2.3/1/a “Punė tė ngjashme pėr njė objekt tė vetėm me vlerė jo mė tė vogėl se 50% e vlerės sė pėrllogaritur pasi ne punimet e ngjashme te paraqitura si nenkontraktor nuk ka asnje eksperience te ngjashme per punimet ne shtresa te rruges qe ne preventivin baze zejne me shum se 40% te vleres se punimeve.Ska fare punime te ngjashme per shtrimin e asfaltit dhe zerat qe perfshin shtrimi asfaltit.
  • Nuk ploteson piken 2.3 kriteret teknike piken 6. Operatorėt ekonomik pjesėmarrės, pėr efekt tė kryerjes sė punimeve nė tėrėsi, kėrkohet qė tė kenė stafin inxhinierik si mė poshtė.1 Inxhinier Ndėrtimi.Lidhur me kėtė pikė operatori ekonomik ofertues duhet tė paraqesė: a) Kontratėn individuale tė punės, dhe b) Diplomėn, tė inxhinierit.Stafi i mėsipėrm duhet te jete i perfshire ne lispagesat e shoqėrisė perperiudhen Prill 2018- Prill 2019 .pasi per Inxhinier e Ndertimit z.E.C i cili eshte i deklaruar dhe si drejtues punimesh ne objekt nuk eshte ne te gjithe periudhen e kerkuar (konkretisht prill 2018-Nentor 2018) i siguruar prane subjektit Pepa Group bazuar ne List pagesat e paraqitur nga subjekti

  6. “Shamo Construksion” sh.p.k :
  • Nuk ploteson piken 2.3 kriteret teknike piken 2. Pasi per punimet e ngjashme te paraqitura ne sekotrin privat nuk ka paraqitur lejen e ndertimit te objektit sic kerkohet ne DST.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9) Tek dokumentacioni i paraqitur per Fadromen me targe AA 002 BF mungon dokumenti per pagesen takses se qarkullimit sic kerkohet ne DST per cdo mjet me goma.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)Nuk ka paraqitur asnje dokument teknik ligjor sic kerkohet ne DST (siguracion,leje qarkullimi,taksa) per mjetin fadrome me goma por vetem nje akt ēdoganim. •
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)Nuk ka paraqitur License per transport per mjetin kamion me targe AA 058 CJ.

  7. “SMO UNION “ sh.p.k :
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)Nuk ka paraqitur License per transport per mjetin kamion me targe AA 327 TY.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)Nuk ka paraqitur Siguracion te vlefshem per mjetin kamion me targe AA 640 CO pasi I ka mbaruar me date 13.06.2019 para hapjes se procedures se prokurimit.
  • Nuk ka paraqitur QKB e subjektit.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 11)Nuk ka paraqitur grafik punimesh.
  8. “Denis 05 “ sh.p.k :
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)Nuk ka paraqitur asnje dokument teknik ligjor sic kerkohet ne DST (siguracion,leje qarkullimi,taksa) per mjetin fadrome me goma.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)Nuk ka paraqitur asnje dokument teknik ligjor sic kerkohet ne DST (siguracion,leje qarkullimi,taksa) per mjetin eskavator me goma.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)Nuk ka paraqitur asnje dokument teknik ligjor sic kerkohet ne DST (siguracion,leje qarkullimi,taksa) per mjetin autobetoniere vetem akt-ēdoganim .
  9. “Lala “sh.p.k :
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)Nuk ka paraqitur asnje dokument teknik ligjor sic kerkohet ne DST (siguracion,leje qarkullimi,taksa) per mjetin eskavator me goma.
  • Nuk ploteson piken 2.3 per kapacitetin teknik 9)Nuk ka paraqitur asnje dokument teknik ligjor sic kerkohet ne DST (siguracion,leje qarkullimi,taksa) per mjetin autobetoniere vetem akt-ēdoganim
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data