Open Procurement Albania

Rrjeti ujites rezervuari Kabash, Njesia Administrative Leskovik

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kolonjė
Institucioni Prokurues Bashkia Kolonje
Objekti i Tenderit Rrjeti ujites rezervuari Kabash, Njesia Administrative Leskovik.

Burimi i Financimit:vėnė nė dispozicion nė Zbatim tė Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave nr. 170, datė 27.3.2019, Pėr shpėrndarjen dhe detajimin e fondit 1 000 000 000 (njė miliard) lekė nė programin “Menaxhimi i infrastrukturės sė ujitjes dhe kullimit” ,publikuar nė fletoren zyrtare nr.46,datė.04.04.2019 .Financimi ėshtė ndarė nė dy vite 2019-2020 .
Vlera e financimit nga FZHR-ja pėr vitin 2019 ėshtė 8.333.334 lekė pa TVSH.
Vlera e financimit nga FZHR-ja pėr vitin 2020 ėshtė 5.833.333 lekė pa TVSH.
Nr. Reference REF-19991-04-30-2019
Vlera / Fondi Limit 14 166 667,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 17-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ARDMIR
HASTOĒI
KRONOS KONSTRUKSION
NIKA
Shendelli
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRONOS KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12 451 282,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14941538
  Data e lidhjes sė kontratės 07-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 60 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  (nėse ka) ka marrė pėrgjigje me shkresė nr.2235/1 prot nė datė.11.07.2019.
  Nė datėn 23.07.2019 autoriteti kontraktor bashkia kolonjė ėshtė njoftuar nga komisioni i prokurimit publik nėpėrmjet vendimit nr.1271/1 Prot datė.19.07.2019 me objekt: “Urdhėr pėr pezullim procedure prokurimi”, “Shqyrtimi ne themel”.
  Me Vendim tė Komisionit tė Prokurimit Publik nr. 485/2019 prot, datė,23.07.2019 protokolluar me tonėn nr.2448 prot, datė.25.07.2019, ėshtė vendosur tė pėrfundojė procedimi administrativ pėr arsyen e heqjes dorė nga ankesa e paraqitur nga operatori ekonomik Shendelli Shpk dhe autoriteti kontraktor lejohet tė vazhdojme me hapat e mėtejeshem tė kėsaj procedure .
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. ARDMIR Shpk :
  Mungese dokumentacioni pėr plotėsimin e kritereve kapaciteti ekonomik – financiar pika 2.2.2 dhe kapaciteti teknik pėr pikat 2.3.2; 2.3.3, germa a,b,c,d,e,; 2.3.4 germa a ; 2.3.5 ; dhe 2.3.6 .

  2. NIKA Shpk :
  Nga shqyrtimi i dokumentacionit tė paraqitur nga operatori ekonomik “NIKA Shpk”, nė mėnyrė elektronike, nėpėrmjet Sistemit tė Prokurimeve Elektronike, vėret se, nė pėrmbushje tė kriterit tė sipėrcituar, operatori ekonomik nuk ka paraqitur dokumentacion justifikues dhe kualifikues pėr:
  1 (njė) punonjės Teknik Ndertimi, nga 3 punonjės tė kėrkuar ka paraqitur dokumentacion justifikues dhe kualifikues vetėm pėr 2 punonjės,
  1 (njė) punonjės Saldator,nga 2 punonjės tė kėrkuar ka paraqitur dokumentacion justifikues dhe kualifikues vetėm pėr 1 punonjės ,
  3 (tre ) punonjės Manovratorė, nga 8 punonjės tė kėrkuar ka paraqitur dokumentacion justifikues dhe kualifikues vetėm pėr 5 punonjės , duke mospėrmbushur kriterin e vendosur, nė dokumentat standarte tė tenderit tė procedurės sė prokurimit .
  2 (dy) punonjės hidraulike nuk figurojnė nė Listėpagesat e Kontributeve tė Sigurimeve Shoqėrore, Shėndetėsore dhe Tatimit mbi tė Ardhurat nga Punėsimi" pėr periudhėn Dhjetor 2018- Maj 2019 nga 3 (tre ) punonjės tė kėrkuar ka paraqitur dokumentacion justifikues dhe kualifikues vetėm pėr 1 punonjės.
  3. Shendelli Shpk :
  Operatori ekonomik “Shendelli Shpk”, nuk ka paraqitur dokumentacion justifikues pėr inxhinierin e mjedisit ,duke mospėrmbushur kriterin e vendosur, nė dokumentat standarte tė tenderit tė procedurės sė prokurimit .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.35 - Dt.02-09-2019
  Apelime dhe Vendime tė KPP
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data