Open Procurement Albania

Rikonstruksioni rrugės Rragam – Sheldi, (Loti 2)

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni rrugės Rragam – Sheldi, (Loti 2)
Nr. Reference REF-23431-05-23-2019
Vlera / Fondi Limit 16 716 140,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 24-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Nika
Company Riviera 2008
PE-VLA-KU
S.M.O. Vataksi & “S.M.O. Union
Rroku GUEST
MF Invest Group & “Mane/S
Delia Impex
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SMO VATAKSI SHPK - SMO UNION SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 14 503 719,00
  Data e shpalljes sė fituesit 02-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 17404463
  Data e lidhjes sė kontratės 19-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ka ofertues te skualifikuar.

  1.“Nika” sh.p.k. :
  • Nuk keni paraqitur listepagesat e muajit te fundit ,maj 2019 sipas kerkesave te DST,kapaciteti teknik pika 4.
  • Ne vertetimin per Kontributet e Sigurimeve Shoqerore e Shendetesore per Tatimpaguesin - E-SIG 02/a mungon muaji I fundit ,maj 2019 sipas kerkesave te DST,kapaciteti teknik pika 4.
  • Autobitumatricja me targa AA230 HV nuk ka ēertifikatė pėr transport mallrash tė rrezikshėm lėshuar nga institucionet perkatese (e vlefshme) si dhe i ka mbaruar afati i vlefshmerise se polices se sigurimit. • Mungon kontrata e qerase per autobitumatricen me targa AA230 UL si dhe fotoja per identifikimin e mjetit.
  • Nuk keni paraqitur dokumentacion se dispononi minifadrome dhe minieskavator sipas kerkesave te percaktuara ne DST,pika 11, kapaciteti teknik.

  2. “ Company Riviera 2008”sh.p.k. :
  • Per makinerite autobitumatrice dhe grejder ju keni paraqitur kontrate huaperdorje pa afat.Referuar kritereve tė vendosura nga Autoriteti kontraktor konstatohet se tė gjitha mjetet janė kėrkuar nė pronėsi ose me qera dhe nė asnjė rast nuk ėshtė pėrcaktuar qė mjetet mund tė paraqiten me kontratė huapėrdorje.
  • Referuar lejes se qarkullimit dhe certificates se transportit te makinerive te marra mehuaperdorje rezulton se ato jane per perdorim vetjak dhe jo per nevoja te te treteve 3-Kamioni me targa AA346 LE referuar lejes se qarkullimit eshte kamion me tended he jo vetshkarkues sic kerkohet ne kriteret e percaktuara ne DST.

  3. “MF Invest Group”sh.p.k & “Mane/S”sh.p.k :
  -Kontrata e bashkepunimit midis dy shoqerive pjesemarrese nuk eshte bere sipas VKM nr.914, dt.29.12.2014“Pėr Miratimin e Rregullave te Prokurimit Publik“e ndryshuar ,neni 74,pika 2, ku thuhet „Para dorėzimit tė ofertės, bashkimi duhet tė krijohet zyrtarisht, me njė marrėveshje tė noterizuar, ku tė pėrcaktohen pėrfaqėsuesi i grupit, pėrqindja e pjesėmarrjes sė punės/shėrbimit/furnizimit dhe elementet konkrete, qė do tė kryejė secili nga anėtarėt e kėtij bashkimi” pasi ne kontraten e bashkepunimit nuk keni percaktuar elementet konkrete qe do te kryeje secili nga anetaret e ketij bashkimi.
  -Nuk keni paraqitur deklaratat per mosangazhimin e fuqise punetore sipas pikes 4,kaoaciteti teknik ne dst
  -Oferta juaj eshte mbi fondin limit

  4. “ “PE-VLA-KU”sh.p.k., per keto arsye:
  -Mungon diploma e shkolles se larte per teknikun e ndertimit
  -Mungon dokumentacioni shoqerues per autobitumatrice
  -Nuk keni paraqitur vetdeklarimin sipas pikes 3 te DST,kapaciteti teknik
  -Mungon kontrata e punes se manovratorit
  -Makinerite e marra me qera sipas lejes se qarkullimit dhe certificates se transportit jane per perdorim vetjak dhe jo per te trete.

  5. “ Delia Impex”sh.p.k, per keto arsye:
  -Nuk keni paraqitur asnje dokument.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.34 - Dt.26-08-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data